Süper Lig

İlhan Palut’tan koronavirüs değerlendirmesi!

Süper Lig ekiplerinden Göztepe’nin teknik direktörü İlhan Palut, yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) salgınının peşinde futbol ekonomisinde yaşanacak daralmadan dolayı, kulüplerde de öze dönüşün olacağını bildirdi. 

Palut, gazetecilere yaptığı açıklamada, koronavirüs sürecinin futbolun ekonomik boyutuna mümkün etkilerine değindi.

Kulüplerin ve Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) gelirlerinin daralacağını kaydeden Palut, şöyle konuştu:

“Kulüpler yüksek ücretli transferler yaparken fazla zorlanacak, ola ki gerçekleştiremeyecek. Türk futboluna baktığımızda, hesaplı inşa ya tam dengede veya doğrusu eksiye dışarı giden bir durumdaydı. Sonuçta TFF’nin getirdiği harcama limitleri oldu. Futbol ekonomisinde koronavirüsten nedeniyle daralma olacağını düşünürsek, öze dönüş gerekli. Yerinde maliyetteki futbolcular seçim edilecek, mevcut oyuncularda da yeni düzenlemeler yapılacaktır.”

Palut, bu süreçte teknik direktörlere düşen görevlerin de olacağını belirterek, “Teknik adamların ‘Mutlaka bu oyuncuyu istiyorum’, ‘Bu oyuncu olmazsa olmaz’ gibi söylemleri çok da realist olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Mevcut kadroyla en iyi takımı ortaya çıkarmak için daha çok efor harcayacaklarını vurgulayan Palut, “Oyuncu gelişimleri öncelikli görevimiz olacak. Takımımızın gelişimi için daha fazla kafa yoracağız. Bu sürece hem kendimiz keza de Göztepe adına hazırız. Doğrusu ne olacağını kestirmek çok baskı ve net hatlar çizmek kolay değil. Bu hesaplı küçülme gerçekleştiğinde, kendimizi için yoğun bir şekilde çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı