Süper Lig

Fenerbahçe’ye Avrupa müjdesi

Fenerbahçe’de Avrupa kupaları konusunda derin bir nefes alındı. UEFA’dan önceki gün çıkan, ‘kulüp lisans koşullarının gelecek sezon için askıya alınması ve mali fair play konularındaki esneklik’ kararları sonrası sarı-lacivertliler rahatladı. Hemen Şimdi bir ay önce başkan Ali Koç ve yöneticiler, 31 Mart’taki kulüp lisans koşullarıyla ilgili kara kara düşünüyordu. Özellikle bütçenin denkleşmesi ve parasal fair play kurallarına uygunluk zorunluluğu nedeniyle az daha ekonomik bir uğraş veriliyordu.

Fakat koronavirüs nedeniyle tüm dünyada yaşanan mucizevi şartlar sonrası UEFA’dan esneklik kararı geldi. Gelecek sezon yani 2020-21 sezonu için Avrupa kupalarına herhangi bir kriter olmadan katılım fırsatını bulan Fenerbahçe, bu şansı kaçırmak istemiyor.

Şu an ligde 7. sırada olan Fenerbahçe’nin en azından ilk 5’i zorlaması tartı taşıyor. Ayrıca Türkiye Kupası’nda benzeri finalde Trabzonspor’la 2-1’lik yenilginin rövanşında karşılaşacak olan sarı-lacivertliler, kupayı kazanarak da ilk elden Avrupa Ligi gruplarına katılım hakkını arayacak. Lisans koşullarının askıya alınmasıyla aktarma çalışmaları ve teknik direktör arayışlarındaki fiziksel konularda da bir nebze dar hareket etme imkanı doğacak.

ŞAMPİYONLAR LİGİ UZAKTA

Fenerbahçe’nin UEFA’dan gelen kulüp lisans koşullarının askıya alınması kararı sonrası en büyük şanssızlığı ligdeki durumu oldu. derhal birincil 2’den uzaktan olan ve şampiyonluk yarışından koptuğu için zirvede kalıp aracısız olarak Devler Ligi’ne gitme fırsatı olmayan sarı-lacivertliler, manâlı bir bedensel imkanı kaçırdı. Avrupa kupalarına bu vesileyle herhangi bir kritere takılma ihtimali olmayan F.Bahçe, acilen sadece Avrupa Ligi iddiası taşıyor. Şampiyonlar Ligi gelirlerine çok ihtiyacı olan Fenerbahçe’de bu fırsatın kaçması ise üzüntü yarattı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı