Süper Lig

Emre Kocadağ: “Atiba ile 1 yıl daha devam etmeyi düşünüyoruz”

Beşiktaş’ın genç isimlerinden Asbaşkan Emre Kocadağ, karantina döneminde Sözcü Gazetesi’nden Ali Aydın’ın sorularını yanıtladı

Koronavirüs salgınıyla global bir krizle karşısında karşıya olduklarının altını çizen Beşiktaş’ın Asbaşkanı, kurtuluş planlarını şu sözlerle anlattı:

ÖZE DÖNÜŞ YAKIN

“Biz finansal disipline uygunluk noktasında içten ve transparan olarak belirlediğimiz programa uyacağız. Spor yapılanmasında yeni dünya düzenine ayak uyduracak şekilde önlemler alacağız. Kulübün giderleri kısılacak, futbolcu maliyetleri altında indirilecek ve bütçemize uygun ödeyebileceğimiz maaşlar çerçevesinde olan oyuncuları alacağız. Başkanımızın açıklama ettiği bir ‘Öze dönüş’ söylemi var. Güçlü altyapımızda iyi gençlerimiz var.

YARIŞIN İÇİNDE OLACAĞIZ

Lüzum kendi gençlerimizle gerekse yurtiçi ve yurtdışında iyi ‘scouting’ (gözlemcilik) yaparak, yerinde maliyetli fakat tekrar tekrar yarışın içinde olacak oyuncuları katacağız takıma. Oyuncuları reel maliyetleriyle transfer edip, reel ücretlerle oynatmayı düşünüyoruz. Şişirilmiş bir piyasa vardı, biz buna dahil olmayacağız. Kadro planlamasını tanıdık olmayan ya da yerli olarak ayırmıyoruz. Oyuncunun performans ve maliyeti önemli.

ATIBA İLE 1 YIL DAHA

Gelecek sezonki futbol takımı maliyetimiz 30 milyon Euro civarında olur. Bu sezondan 20-25 milyon Euro daha aşağı olacak. Atiba, Türkiye’yi çok seviyor, biz de onu çok seviyoruz. 1 yıl daha devam etmeyi düşünüyoruz. Gençlerle ilgili durumu hocamız değerlendirecek. Uygun gördüklerini kampa götürüp yeterli bulduklarını kadroya alır. Beşiktaş forması herkese eşit mesafede, hoca adalet edene verir formayı.”

LİG TESCİL OLMAZ

“Gönlüm ligin seyircili bir şekilde oynanmasından yandan. UEFA ve TFF’den çıkacak kararı bekliyoruz. Bir şekilde maç takvimi ayarlanır. Yeni sezon birazcık ötelenebilir. Oynanmasına karar verecek olan idare onu da ayarlayacaktır. Lig kayıt olmaz. Öyle bir seçenek olduğunu düşünmüyorum. 5 takımın şampiyonluk mücadelesi var.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı