Süper Lig

Fenerbahçe’de joker adam Jailson

Sezon başından bu yandan kadro değişiminde sıkıntılar yaşayan Fenerbahçe’de tercihler konusunda garip teferruat göze çarptı. Yaptığı kişisel hatalara ve kaybettirdiği puanlara karşın alternatifsiz kalınması sebebiyle Brezilyalı yıldız azami forma giyen ad oldu

Fenerbahçe’de bu sezon yaşanan en önemli sıkıntılardan biri kadroda yaşanan değişimdi. Sakatlıklar ve cezalıların yanı sıra bir takım transferlerin yapılamaması veya formsuzluklar yaşanması sebebiyle teknik heyet aralıksız arayış içindeydi. Oysa bu durumdan etkilenmeyen ve teknik heyetin vazgeçmediği isimler vardı. Bu isimlerden başında Brezilyalı Jailson geliyor.

24 yaşındaki futbolcu kişisel hataları ve kaybettirdiği puanlara rağmen alternatifsiz olması nedeniyle ayrıca Ersun Yanal döneminde hem de daha sonra Zeki Murat Göle’nin kadrosunda ilk 11’de yer aldı. Jailson toplamda lig ve kupada 2 bin 117 dakika vakit buldu. Orta saha oyuncusu olmasına rağmen stoperdeki can sıkıntısı sebebiyle savunmaya çekilen Jailson takımda en fazla maça çıkan oyuncu oldu.

Brezilyalı, bu sezon 29 devlete ait maça çıkarak vazgeçilmez bir ad görüntüsüne büründü. Jailson’u 28 maçla Tolga Ciğerci ile Vedat Muriqi takip ederken Altay, Deniz, Ozan Tufan, Gustavo ve Isla gibi isimler sıralamada yer aldı. Muriç, kaleci Altay’ın dışında sahadaki isimler arasında en fazla oynayan futbolcu oldu. 28 resmi maça çıkanve bunların 26’sına ilk 11’de başlayan Kosovalı futbolcu ilk tercih olarak sahada kalmaya devam etti.

Kosovalı golcü 2 bin 350 dakika ile zirvede yer aldı. Golcü futbolcuyu Ozan Tufan, Gustavo ve Jailson peşine düşüp takip etti.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı