Süper Lig

“Fenerbahçe, Rodriguez için çok uğraştı ama olmadı!”

Ocak ayı transfer döneminde İtalyan ekibi Milan’dan Hollanda Ligi Eredivisie takımı PSV Eindhoven’a kiralık olarak dışarı giden Ricardo Rodriguez’in menajeri Gianluca Di Domenico, İsviçreli oyuncu ile ilgili önemli itiraflarda bulundu.

Türkiye’den Fenerbahçe’nin de ilgisi fazla yüksekti. Rodriguez’i aktarma etmek için fazla çalıştılar lakin sonunda ne olduysa Fenerbahçe bu transferi gerçekleştiremedi.” diyen Domenico, Rodriguez için en iyi tercihin PSV olduğunu dile getirdi.

İtalyan basınına konuşan Gianluca Di Domenico, şu ifadeleri kullandı;
Ocak ayında Napoli’nin Rodriguez’e bir ilgisi oldu mu?

Evet, oldu. Napoli ile görüştük oysa bir İtalya kulübünden diğerine transfer yapmanız gerektiğinde başka değişkenler de devreye giriyor. Napoli ve Milan, o dönemde eşdeğer puanlardayd. Durumun böyle olması işimizi “politik olarak” zorlaştırdı. İki ekip da aynı gaye için mücadele ettiğinden Milan’ın göndermeme kararına hürmet etmek zorunda kaldık.

Ardından PSV geldi ve elini çabuk tuttu değil mi?

Evet, PSV zaten Milano’ya gelmişti. Ocak ayının başlarında birkaç buluşma yaptık. PSV Futbol Direktörü John de Jong ile irtibat kurmuştuk ancak bekledik çünkü Napoli, Rodriguez’in İtalya’da kalması için çözümler üretmeye çalışıyordu. Türkiye’den Fenerbahçe’nin de ilgisi çok yüksekti. Rodriguez’i aktarma etmek için çok çalıştılar lakin sonunda ne olduysa Fenerbahçe bu transferi gerçekleştiremedi. Ara Sıra ağırbaşlı olmanız, piyasayı inceleme etmeniz ve neler olduğunu görmeniz gerekir. Aktarma döneminin son günlerinde vazgeçmeyen tek kulüp PSV’ydi, hiç vazgeçmediler. Ricardo Rodriguez için belli istikrarlı ve arzululardı. Zaten Rodriguez de onu bu denli arzulayan bir kulübe gitmek istiyordu.

PSV, Rodriguez için başarılı bir tercih mi oldu?

Rodriguez, sahaya çıktığı her maçta en iyi futbolcular arasındaydı. Maç ritmini tekrar kazandı ve bu onun için çok önemliydi. Avrupa Şampiyonası’nda İsviçre Ulusal Takımı’nın bir ferdi olarak oynamak istiyordu. Bu yönden baktığımız zaman evet, PSV, Rodriguez için dürüst bir karardı. Ricardo’nun amacı futbol arzusunu geri kazanmaktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı