Spor Haberleri

Ertuğrul Sağlam: Hiçbir üstünlük insan hayatından kayda değer yok

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Türkiye ’de de görülen corona virüsüne dikkat çekti.

TFF 2. Lig ’de son 11 maçını kazanarak kulüp tarihinin rekorunu kıran ve Türkiye liglerinin şampiyon gelme rekorunu kırmaya göz diken Samsunspor’da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ertuğrul Sağlam takımın genel durumu ve Türkiye ’de de bir kişide görülen corona virüsüne değindi.

Başarılarıyla futbol tarihine damga vuracaklarını açıklayan Ertuğrul Sağlam, “Bizim için en önemli motivasyon kaynağı karşımızda duruyor. Bu da şampiyonluktur. 10 puanlık bir avantajımız var. Daha iyi almak, daha üstteki seviye mücadele ortaya hazırlamak ve bu avantajların bizim motivasyonumuzu düşürmesine önlemek için öbür unsurları da devreye sokmamız gerekiyor. Bir tanesini elde ettik. Samsunspor tarihinin en uzun şampiyon gelme rekorunu kırdık. Şimdi 13 maçlık Türkiye rekoru var gibi görülüyor. Orduspor 17’de 17 yaptı diyorlar lakin o arada kazandıkları bir hükmen maç var. Onu kaçırıyorlar şayet de. Zonguldak Kömürspor maçını kayıpsız geçip, daha sonra da kalan bütün maçlarımızı kazanarak keza kazanan edinmek hem de devre her tarafında bütün maçlarını kazanan bazı olarak futbol tarihine damga vurmak istiyoruz. Bunları ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Oyuncularımızın motivasyonunda da en küçük bir azalma değil. Futbolcularımız, camiamızın beklentisinin haberdar olarak, sorumluluğun bilincinde insanlar olarak hareket ediyorlar. Sahaya çıkıp, ellerinden geleni yapıp, maçları kazanarak hem bizleri ayrıca de camiayı mutlu ediyorlar” diye konuştu.

“Hiçbir başarı ve üstünlük insan hayatından kayda değer değil”

Türkiye’de de görülen corona virüsüne de değinen Ertuğrul Sağlam, şunları söyledi:

“Ülkemiz çok huzursuz ve kritik bir süreçten geçiyor. İnşallah bu corona virüsü ile alakalı sıkıntılarımız artmaz ve en kısa vakit içerisinde son bulur. Bizler de ülke olarak normal hayatımıza en kısa sürede devam ederiz. dikkat etmek ve tedbirlerimizi edinmek lazım. Sonuçta şöyle de bir reel var; hiçbir galibiyet, hiçbir şampiyonluk, herhangi bir insanın hayatından kayda değer değildir. Bu gerçekle elimizden gelen her şeyi yapmakla mükellefiz. Bu sıkıntılardan etkilenmeden hafta sonu oynayacağımız maçta taraftarlarımızın da desteğiyle güzel bir rastlama oynamak istiyoruz. Taraftarımızın da desteği üst seviyede. Sezonun taraftar rekoruyla güzel bir maç oynamak istiyoruz. Taraftar desteği bizim için fazla manâlı.”

Samsunspor, pazar günü saat 15.00’te 19 Mayıs Stadyumu’nda Zonguldak Kömürspor’u ağırlayacak.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı