Süper Lig

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal: Son 3 takımın geliri düşürülsün

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, TFF Başkanı Nihat Özdemir’in 7 kulüpten gelen ‘küme düşme kaldırılsın’ talebinin ardındaki açıklamalarda bulundu. Kartal, ”Düşme hattında tüketen 3 takımın gelecek sezon gelirleri düşürülebilir. Düşmenin kalkmasını isteyen 7 takımdan biriyiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ’in “7 kulübümüz küme düşme olmasın yönünde talepte bulundu” açıklamasının arkasında Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal TRT Spor ’a konuştu.

Küme düşmenin kaldırılmasını isteyen kulüpler aralarında Rizespor ’un da bulunduğunu söyleyen Kartal, “Ligden düşmenin kalkmasını isteyen 7 kulüp arasındayız. Rizespor ’un düşme tehlikesi değil. Hiç sorunumuz yok ama bir açıdan baktığımız vakit Ankaragücü Başkanı önderlik yapar gibi konuşuyor. Gayet iyi giderken bunlar çıktı diyor. Bundan sonra her türlü sıkıntı var. Bunlar yaşanırken düşenler layıkıyla mı düşecek? Bunları göz önünde bulundurmak lüzumlu.

‘PAZARLIĞI YAYINCI KURULUŞ İLE YAPILABİLİR ’

21 kulüp olduğu vakit daha çok izleyici olacak. 3-4 tane vilayet daha bu işin içine girecek. 18 kulüp parayı paylaşıyordu, şu anda 21 kulüp olacak lakin onun pazarlığı yayıncı kuruluş ile yapılabilir. Düşmesi gereken takımların yayıncı kuruluş gelirleri de kısıtlanabilir. Bu kararın bir an önce alınması gerekli. Hangi şartlarda olacağı belirlenmesi lazım” dedi.

‘5 MİLYON ALMAYACAK ŞARTI KOYULABİLİR ’

Ligdeki rekabetin sürdürülebilmesi için gelir dağılımının değiştirilebileceğini ifade eden Kartal, “Düşme hattına giren 3 ekip gelecek sezon gelirlerini düşürebilirsin, 5 ’er milyon almayacak gibi durum koyulabilir. Bu da rekabeti devam ettirir. Rizespor olarak bizde sorun yok, biz düşersek olacak şey yok. Bu kulüp, bu koşullar altında beceremez ve düşerse adalet etmişiz demektir ama düşecek durumda değiliz. Öteki kulüplerde baya sorunlar var. Bu sebeple düşmemiz, aklımın ucundan bile geçmiyor” diye belirtti.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı