Süper Lig

Ali Çetin: “Kulüplerin borçları ertelenmeli”

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin, yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dahilinde maçların ertelenmesinin bütün takımlarda bütçeleri negatif etkilediğini ve desteğe ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Süper Lig’e verilen ara sonrası parasal sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını, kulüplerin SGK ödemeleri ve maaşlar ilk olarak elde etmek üzere borçları bulunduğunu, federasyondan para gelmemesi sebebiyle de ödeme yapamadıklarını aktardı.

Gelirlerin düşmesini beklediklerini vurgulayan Ali Çetin, “Kulüplerin borçları belirli bir plan zarfında ertelenmeli. Futbolcu ücretleri de düşmeli. Kulüplere transfer desteği sağlanmalı. TFF bu konuda net bir adım atmalı. Gelecek sene zaten yayınlama gelirleri düşecek. Konuşulan senaryolar gerçekleşirse, kulüp gelirleri daha da düşer.” diye konuştu.

Liglerin geleceğine ilişkin belirsizliğin, kulüpleri her anlamda etkilediğine dikkati çeken Çetin, şunları söyledi:

“Her kafadan bir ses çıkmasın. FIFA bir karar versin ve uygulansın istiyoruz. İlerleyen süreçteki duruma tarafından liglerin haziran ayı sonunda başlayacağı yönünde duyumlar alıyoruz. Hızlandırılan bir lig oynanacağını duyuyoruz. Salgın nedeniyle futbolcular kişisel antrenmanlarını da evde yapmaya çalışıyor. 6 Nisan’da top başı yapmayı planlıyoruz. sonra gidişata tarafından karar vereceğiz. Takımda 20 gündür antrenman yapılmıyor. Böyle giderse futbolcuları bir ayda toparlayamayız.”

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı