Süper Lig

Aytaç Kara: “Kayda Değer olan bu süreci atlatmamız”

Kasımpaşa’nın deneyimli futbolcusu Aytaç Kara, yeni herif koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı liglerin ertelenmesiyle ilgili, “İnsan sağlığı her şeyden önemli.” derken, sürecin bir an önce atlatılması temennisinde bulundu.

Lacivert-beyazlı takımda forma giyen 27 yaşındaki futbolcu, koronavirüs nedeniyle liglerin ertelendiği süreçteki çalışmaları, bu sezonki performansı ve gelecek hedefleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Salgın nedeniyle liglere ara verildiğini andıran Aytaç, “Acilen memleketim İzmir’deyim. Çalışmalarımı evde sürdürüyorum. Bu süreçte başlıca evde kalıyoruz ve durumu peşine düşüp takip ediyoruz. Evde antrenman yapmaya çalışıyorum. İnşallah bu süreci en kısa zamanda atlatırız.” diye konuştu.

Aytaç Kara, futbolun tribündeki taraftarla zevkli olduğunu aktararak, “Tribünde taraftar olmadığı zaman, oynadığımız futbol bir şeye benzemiyor. Onlarsız biz de müsamaha almıyoruz. Burada hepimizin sağlığı çok kayda değer. Kayda Değer olan bu süreci atlatmamız. Liglerle ilgili bir kesin olmama var. Biz de ne olacağını meraklı bir şekilde bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Evde incelemeler yaptığına değinen lacivert-beyazlı futbolcu, “Evde yapılan antrenman sahadakiyle bir olmuyor. Sahada arkadaşlarınla ekip antrenmanı yapmak farklı bir şey. Evde yaptığımız çalışmalar, sadece kilomuz, fiziğimiz ve sağlığımız açısından kayda değer. Kondisyon antrenmanını evde yapamazsınız. Koşu bandım var. Onda koşuyorum ama yaptıklarım hiçbir vakit ekip antrenmanının yerini tutmaz.” şeklinde bakış belirtti.

– “İyi bir gidişimiz vardı”

Aytaç, sezonun ilk yarısı ile ikinci yarının ilk haftalarını iyi geçiremediklerini ama son dönemde toparlandıklarını söyledi.

Takımın devre aralarında manâlı bir metamorfoz geçirdiğini andıran deneyimli orta saha oyuncusu, şöyle devam etti:

“İlk yarıda çok iyi futbol oynadığımız dönemler oldu fakat o sıralarda puan kazanamadık. Böyle bir şanssızlığımız vardı. Devre aralarında köklü bir başkalaşım yaşadık. Bu ekip için ekstra bir durum. Biz de bu değişim ardından düzen sürecinden dolayı ikinci yarıya huzursuz başladık. Son haftalarda ahenk sürecini aştığımızı gördüm. Bu da saha içindeki oyunumuzla belirli oluyor. Bir çıkış yakaladık. Fuat Çapa hocamızın da gelmesi değişimde etkili oldu. Saha içindeki oyunumuz ve mücadelemizle keyif veren bir takım olduk. İyi bir gidişimiz vardı. Son 8 hafta kala ligler ertelendi. İnşallah her şey düzelir, biz de yakaladığımız çıkışı devam ettiririz.”

Liglere bahşedilen aranın sporcuları fazla etkileyeceğini vurgulayan Aytaç, “Futbolcu 1 hafta oynamadığı süre bile döndüğünde eksikleri oluyor. Oyuncunun hayatını futbolla ve antrenmanla geçirmesi lazım. Biz de böyle bir sürecin içindeyiz. Baştan başımıza kazanç mi bilmiyorum lakin çok ekstra bir şart oldu. Hiçbir zaman bu değin ara vermedik. Yaz tatillerinde bile en fazla arayı 1 ay verdik. Biz de döndüğümüzde buna göre çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Böyle bir süreci herkesin ilk önce yaşadığını dile getiren Aytaç Kara, “Hiç kimse böyle bir durumu beklemiyordu. Son 8 haftaya girdik ve 2 aylık bir süreç olacak. Ben de ilk antrenmanımızın ve ilk maçımızdaki performansımızın nasıl olacağını merak ediyorum. Kuvvet ama bunu ilk aşacak takım yoluna iyi devam edecektir.” şeklinde konuştu.

– “A Ulusal Ekip forması giymek en büyük hedefim”

Aytaç Kara, A Milli Takım forması giymenin ve Avrupa’ya aktarma olmanın en büyük hedefileri olduğunu söyledi.

Bu sezon iyi performans gösterdiğini aktaran Aytaç, “A Ulusal Takım forması giymek ve bir daha çıkartmamak en büyük hedefim olacak. tekrar tekrar hayallerim ve hedeflerim var. Bu sezon benim açımdan iyi geçiyordu. Performansımın üzerine koyarak sürdürmek istiyorum. Bunun için mücadele ediyorum. Ulusal formayı sunmak de bizim için daima gururdur.” açıklamasını yaptı.

Avrupa’da Türkiye’yi temsil etmeyi fazla istediğini de anlatan Kasımpaşalı futbolcu, “Avrupa’ya gitmek de benim koskocoman bir hedefim. Oraya gidip Türk bayrağını dalgalandırmak benim için çok önemli. Bu duyguyu tadına bakmak istiyorum. Bunun için çalışmalarım var. İnşallah bize de oraya gitmek nasip olur.” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı