Süper Lig

Galatasaray ’da indirim depremi! Futbolda yüzde 15…

Sarı kırmızılı yönetim ‘mücbir sebep ’ vurgusuna atıfta bulunarak kulüpteki tüm çalışanların maaşlarında kesintiye gitti.

GALATASARAY yönetimi, pandemi nedeniyle idareli sıkıntıların artması üzerine keza camiayı keza de Türk sporunu sarsacak kararlara imza attı.

Futbolun patronu FIFA’nın ‘mücbir sebep’ vurgusuna atıfta bulunularak, kulüpteki tüm çalışanların ücretlerinde indirim yapılması kararlaştırıldı.

Corona virüsün idareli gerçeğiyle karşılaşan çalışanlar; e-devlet üzerinden SGK ve özlük hakları ile ilgili durumlarına baktıklarında ya bedava izne çıkarıldıklarını veya kazanç ve beyanlarının en az ödenti seviyesine düşürüldüğünü iddia etti.

CENGİZ ’İN TALİMATINA KARŞIN…

BÜTÜN şube yöneticileri ve çalışanlara elektronik posta ile iletilen kararlardaki en muhabere ayrıntı ise şu: Futbolcu ve teknik kadroların maaşlarında yüzde 15; basketbol ve voleybol gibi faaliyetleri durdurulan tüm şube sporcularının ve teknik kadroların maaşlarında da yüzde 30 oranında indirim yapıldı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in, hastalığına ve ameliyatlarına rağmen “Ödemeler eksiksiz yapılsın” demesinin arkasında alınan bu kararlar, camiada huzursuzluğa yol açtı.

‘MAĞDUR ETTİLER ’

İsmini atamak istemeyen bir Galatasaray çalışanı “Çağırsalar yüzde 50, hatta tamamını verecekler olurdu. Galatasaray’a yakışan buydu. Kötü niyetliler zaten daha birincil gün sözleşmelerini feshederek alacaklarını alıp gitti. Zorlama günlerde para almadan hizmet eden, formasına ihanet etmeyenler mağdur edildi” dedi.

İŞTE GÖNDERİLEN O YAZI:

DEĞERLİ GALATASARAY ÇALIŞANLARI…

7 Nisan 2020’de FIFA’nın pandemiyi mücbir sebep ilan ederek yayınlamış olduğu nasihat kararları ve ardından diğer bir takım spor branşları federasyonlarının yayınladığı tavsiye kararları dikkate alınarak…

– Liglerinin sonlandırılması/iptal edilmesi dolayısıyla faaliyet gösteremeyen tüm şube sporcularımızın ve şube teknik kadrolarımızın toplam sezonluk ücretleri üzerinden %30 oranında vergi indirimi yapılmasına karar verilmiştir.

– Faaliyeti ertelenen futbolcu ve teknik kadrolarımızın toplam sezonluk ücretleri üzerinden %15 oranında vergi indirimi yapılmasına karar verilmiştir.

– Bu ücret indirimi aniden uygulanmayacak olup teknik kadro personelimizin her ay aylık maaşlarının en az yarısını alması tedarik edilecek ve vergi indirimi 4 ile 6 ay arasına yayılacaktır.

– Kısa Alıştırma Ödeneği’ne başvurulan teknik kadro personelimiz keza bu ödenekten de yararlanacaktır.

– Belirlenen ödenti indirimleri sporcularımız için bu sezon içinde uygulanacak ve tamamlanacaktır. Kısa Alıştırma Ödeneği’ne başvurulan amatör şube sporcularımız keza bu ödenekten de yararlanacaktır.

– Çalışmaya devamlı yönetimsel personelimiz için de Kısa Çalışma Ödeneği’ne başvurulmuş olup başka bir aidat indirimi öngörülmemektedir.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı