Süper Lig

Antalyaspor’dan Brezilya’da karantinada olan Charles ile ilgili açıklama

Süper Lig ekiplerinden Fraport TAV Antalyaspor, ülkesi Brezilya’da yeni herif koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dahilinde karantina altına alınan futbolcuları Charles’in afiyet sorunu yaşamadığını, standart prosedürün kendisine uygulandığını bildirdi.

Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan yazılmış açıklamada, 35 yaşındaki orta saha oyuncusu Charles Fernando Basilio da Silva’nın, yaşadığı sakatlığın tedavisi için Fransa üzerinden ülkesi Brezilya’ya gitmesinden nedeniyle yeni alıcı koronavirüs önlemleri kapsamında karantina süreciyle aleyhinde karşıya kaldığı anımsatıldı.

Teknik direktör Tamer Tuna’nın medyada yer alan beyanatı sonrası bir açıklama yapma gereği doğduğu belirtilerek “Futbolcumuz Charles ile ilgili bir sağlık sorunu yaşanmamakla birlikte, kendisine herkese uygulanan standart prosedür uygulanmaktadır. Tüm dünyanın ve ülkemizin hassas bir dönemden geçtiği şu günlerde hiç kimseyi paniğe sevk etmemek, dürüst bilgiyi vermek, halkımızı hatalı yönlendirmemek adına, teknik direktörümüz Tamer Tuna’nın Demir Grup Sivasspor maçı sonrası yaptığı açıklamayı tıpkı ve her yerde paylaşıyoruz.” denilen açıklamada, Tuna’nın Sivasspor maçı sonrası ifadelerinin şöyle olduğu aktarıldı:

“Charles, bu süreç yaşanmadan önce 2 günlük bir tedavi için yurt dışına gittiği. Tedavisi bitti. Çok önemli bir oyuncumuz. Şu lahza Brezilya’da. Getirmek istedik, karantina süreciyle ilgili bunu yaşadık. Fransa üzeri uçtu Brezilya’ya. Yollamak zorundaydık, kendi doktoru vardı. Birlikte bu kararı verdik. Dönüşünde bu sorunu yaşıyoruz. Sadece Charles değil geçen hafta önceki hafta, yabancı ve yerli oyuncularımızın aileleri geldi, yakınları geldi aramızda oldular. Otelde olanlar var. Yurt dışına yeniden çıkamadılar. Bunlarla da birlikte yaşadık. Hastayız demiyoruz ama potansiyel hastayız, deneme yaptırmadık. İki hafta önce gribal enfeksiyon yaşamış 7 oyuncumuz oldu. Gustavo ve Celustka’yı maçlarda oynatamadık. Komplocu düşüncede değilim, iyimser yaklaşıyoruz ama süreç bu. Kişisel tercihim maçların ertelenmesi. Ülkemizde de rahatsızlık teşhisler gelişirse daha da uzayacak. Bu benim kişisel fikrim. Oyuncuların aileleriyle ilgili. Onlara ulaşamayan yabancı oyuncularımız var. Gidip gelemeyenler var. Her şeyden önemlisi hepimizin sağlığı, bu süreçte kararların birlikte alınması ihtiyacı var.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı