Biyografi

Alexia Carutasu

Alexia Carutasu (Alexia Ioana Căruțașu) Türk Milli Kadın Voleybol takımına dahil olmuştur. Genç voleybolcu hakkında merak edilenler. Kısaca oynadığı takımlar, voleybol kariyeri, biyografi ve hayatı.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Alexia Carutasu son dönemlerde yükselen form grafiği ile voleybol dünyasının etkili isimlerinden biri olmayı başarmıştır. Genç voleybolcu günümüz itibariyle Vakıfbank takımında forma giymektedir. Annesi Andreea Căruțașu, babası ise Virgil Căruțașu’dur. Anne ve babası profesyonel olarak basketbol oynamış, sporcu bir ailede yetişmiştir.

Alexia Carutasu aslen Romanya Bükreş doğumludur. Geçtiğimiz senelerde Türk vatandaşlığı almış ve Türkiye Kadın Milli Voleybol takımında forma giymeye hak kazanmıştır.

Alexia Carutasu 1.88 boyunda ve 53 kilodur.

Alexia Carutasu 20 yaşındadır. Doğum tarihi 10 Haziran 2003, burcu ise ikizlerdir.

Romanya Milli takımındada forma giymiş olan Rumen kökenli Türk voleybolcu, Alexia Ioana Căruțașu Sultanlar Ligi ekiplerinden VakıfBank SK’de forma giymektedir. Türk vatandaşlığı alarak Türk statüsüne geçen Alexia, geçtiğimiz yıllarda, Romanya’nın 6. olduğu 2019 FIVB Voleybol Kızlar U18 Dünya Şampiyonası’nda yer almıştır. Ayrıca, Romanya takımının 5.ciliğe ulaştığı 2018 Kızlar U17 Voleybol Avrupa Şampiyonası’nda da milli olmuştur.

Divizia A1 tarihindeki en genç oyuncu olan Alexia’nın, Romanya’da ilk profesyonelliğe geçişi ve kadroda yer alması Ekim 2016’da CSM București ile gerçekleşmiştir.

Oynadığı Takımlar, Voleybol Kariyeri:

14 Mayıs 2021 tarihinde Galatasaray ile 1 senelik kiralık olarak sözleşme imzalamıştır. Daha sonra Vakıfbank SK ile anlaşmış v kariyerine Vakıfbank SK ‘de devam etmektedir.

Türkiye Kadın A Milli Voleybol takımında Melissa Vargas‘tan sonra Türk Vatandaşlığı alarak forma giyen ikinci voleybolcu olmuştur.

Resmi instagram hesabı @alexiaioanacarutasu ‘dur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı