Süper Lig

Akıllı Murat Göle: “Bu benim son maçımdı”

Ligin 26. haftasında Konyaspor’a deplasmanda 1-0 mağlup olan Fenerbahçe‘nin Teknik Sorumlusu Akıllı Murat Göle, mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Sözlerine “Fenerbahçe ruhunu sahaya yansıtamadığımız için ben utanıyorum.” diyerek başlayan Göle, “Benim için konuşmak şiddet. Planladığımız, çalıştığımız oyunu uygulayamadık, çok baskı bir maç oldu bizim için. Sahada psikolojik olarak da enerjimiz o kadar azdı, böylece düşüktü ama, bunu yukarı taşıayamadık. Rakip 10 birey, 9 birey kaldı, buna karşın sahaya yansıtamadık. Topun bizde olmasının bir şey ifade etmediğini gördük, 3. bölge oyununu oynayamadık. Ne hareketlilik vardı, ne topun yönünü çabuk değiştirebildik ve bunlar bir araya gelince böyle bir sonuç ortaya çıktı.” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE TARİHİNE BU AYKIRI”

Değişimden önceki süreçte takımın ritminin banal bozulduğunu dile getiren Göle, “Defalarca gelen mağlubiyetler var, 8. kere kazanamadık bugün. Fenerbahçe tarihine bakarsak, bu aykırı bir şey, olan bir şey yok. Fenerbahçe bunun üstesinden gelebilecek büyüklükte bir kulüp, tekrar tekrar da gelmiştir.” dedi.

“LİSANSIM 2 MAÇA İZİN VERİYOR”

Lisansının 2 maça çıkmaya izin verdiğini bildiren antrenör, “Yönetimimiz teknik direktör konusunda gerekeni yapacak, araştırmalar devam ediyor. Lisans olarak ben 2 maça çıkabiliyorum, bu benim son maçımdı.” diye konuştu.

 

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı