Süper Lig

Anthony Nwakaeme futbola dönmek için sabırsızlanıyor

Trabzonspor’un Nijeryalı oyuncusu Anthony Nwakaeme, futbola dönmek için sabırsızlanıyor. Yıldız oyuncunu bordo-mavili takımda değerine layık kattı.

Süper Lig ’in her yerde başlama ihtimaline karşısında hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor ’da, takımın yıldız futbolcusu Anthony Nwakaeme, bitmiş sahalara dönmek için sabırsızlanıyor. Bordo-mavili taraftarların futbol topuyla olan bağı sebebiyle ‘Bay beyin ’ lakabını taktığı oyuncu uzun süredir, futboldan uzakta kalmanın sıkıntısını yaşarken, 45 günlük bir aradan sonradan her tarafta yeşil sahalara dönmenin keyfini sürüyor.

Nwakaeme, futbol kariyerinin en manâlı değerini bordo-mavili takımda yakaladı. İsrail ’in Hapoel Beer Sheva takımından Trabzonspor ’a geçtiğimiz sezon başı gelen 31 yaşındaki futbolcu, 1 milyon 500 bin Euro olan değerini Karadeniz ekibinde 5 milyon Euro ’ya dek yükseltti. Corona virüsü salgınından etkilenen futbol piyasasında oyuncunun transfermarkt verilerine kadar değeri ise 4 milyon Euro ’ya geriledi. Yıldız oyuncu son iki sezonda Trabzonspor ’da değerini iki kat artırmış oldu.

Bu sezon 37 maç oynadı

Trabzonspor ’lu taraftarların büyük bir bedel verdiği Nijeryalı oyuncu, bu sezon Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi maçları edinmek üzere toplam 37 devlete ait maçta forma giydi. Teknik Direktör Hüseyin Çimşir ’in büyük bir güven duyduğu oyuncu Süper Lig ’de 24 karşılaşmada 10 gol, 9 asist yaptı. Başarılı futbolcu, Ziraat Türkiye Kupası ve Avrupa Ligi ’nde ise 13 maça çıkarken söz konusu müsabakalarda 3 gol, 3 asistlik performans sergiledi. Toplamda ise 3 bin dakika sahada kaldı.

İLGİLİ HABER Hüseyin Çimşir`den psikolojik kondisyon Hüseyin Çimşir`den psikolojik kondisyon

İki teknik adamın vazgeçilmezi oldu

Anthony Nwakaeme, bordo-mavili takımda ödev bölge Ünal Karaman ve Hüseyin Çimşir ’in vazgeçilmezi oldu. Karadeniz ekibine geldiği günden bugüne dek 68 maçta forma giyen oyuncu Ünal Karaman döneminde 57, Hüseyin Çimşir ’in döneminde ise 11 maçta forma giydi.

‘Hedefimiz şampiyonluk ’

Dünya olarak huzursuz bir süreçten geçtiklerini, futbolu ise fazla özlediğini belirten yıldız oyuncu, Süper Lig ’in başlangıç ihtimaliyle birlikte hedefleri olan şampiyonluğu gerçekleştirmek için tüm güçleriyle çaba edeceklerini belirtti.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı