Süper Lig

Ahmet Ağaoğlu, mutfağa girdi ve kuru fasulye yaptı

Süper Lig’e bahşedilen corona virüsü salgını arası nedeniyle karantina günlerini evinde geçiren Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Abdulkadir Ömür’den aldığı pas sonrası mutfağa girdi ve kuru fasulye ile pilav yaptı.

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili takımın yıldız oyuncusu Abdulkadir Ömür ’den aldığı mutfak pası sonrası mutfağa girdi. Abdulkadir Ömür ’e kardeşim diye hitap eden Ağaoğlu, “Abdulkadir kardeşim pasını aldım fazla teşekkür ediyorum. Yemek Yemek konusunda çok kabiliyetli olmadığını biliyorum ama futboldaki yeteneğin bütün dünyaya yetiyor. Bilhassa annenin yemek yemek konusunda çok yetenekli olduğunu biliyoruz. Senin sakatlığın süresince seni ziyaret bahanesi ile gelip annenin hazırladığı o lezzetli yemekleri yemek yemek fiilen fazla güzeldi” ifadelerini kullandı.

“Türk ’ün milli yemeğini yapacağız”

Mutfakta hijyenin fazla önemli olduğunu gösteren Ağaoğlu, “Özellikle yabancı oyuncuların kendi geleneksel yemeklerini yaptıklarını izledik daima birlikte. Pas bana geldiğine göre Türk ’ün ulusal yemeği olan kuru fasulye ve pilav. Millilik unvanını nereden alıyor. Pazar günleri gemilerin öğle yemeklerinde vazgeçilmezidir. Dünyanın neresinde olur ise olsun bir Türk gemisine gittiğinizde pazar günü mutlaka öğle yemeğinde kuru fasulye ve pilav vardır. Birde ekmek yapacağım. Fırıncılık bizim dede mesleğidir” ifadelerini kullandı.

“İlk işim Trabzon ’a gitmek olacak”

Karantina bittiğinde birincil iş olarak Trabzon ’a gideceğini gösteren Ağaoğlu, “Uçaktan iner inmez içten moloza gidip önce bir kıymalı yiyeceğim ve ardından ise tesislere geçeceğim. İnşallah ligin kalan kısmını oynayacağız ve hayal ettiğimiz noktada bitireceğiz. Trabzon ’u ve Trabzonspor ’u futbolu çok özledim. İnşallah bu zor süreci her zaman birlikte atlatıp iki bayramı birlikte kutlarız” dedi.

#EvdeKal #AhmetAğaoğlu @Vestel’le #MutfakPasları pic.twitter.com/FivhBJwN0x

— Trabzonspor Kulübü #EvdeKal (@Trabzonspor) April 27, 2020

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı