Süper Lig

Abdurrahim Albayrak: Şu Anda akıllandım yeniden bu hatayı yapmam

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, kendisini dolandıranların yakalanması ve mahkemeye çıkarılmasının peşinde açıklamalarda bulundu.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, üçkâğıt olayıyla ilgili yaşananları Demirören Haber Ajansı ’na (DHA) anlattı.

Albayrak, “Emniyet teşkilatımıza baki teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Çok itinalı bir egzersiz neticesinde bu insanları yakaladılar” dedi.

‘SEN FAZLA HAYIRLI BİR ADAMSIN ’

İstanbul ’da polise başvuran iş adamı Abdurrahim Albayrak dolandırıldığını söyleyerek davacı olmuştu. Albayrak kendisini Bahçelievler Belediye Başkanı olarak tanıtan bir kişinin kendisini telefonla aradığını “Sen çok hayırlı bir adamsın, garibanlara, çocuklara erzak dağıtacağız 40 bin liramız yetkisiz ” diyerek para istediğini söylemişti. Albayrak, kendisine yollanan hesaba 40 bin lira para yatırdığını ama sonra dolandırıldığını anladığını belirterek davacı olmuştu.

Polis gerekli delillerin toplanmasının ardındaki da iki şüpheliyi düzenlendiği operasyonla yakaladı. Şüphelilerden Fatih Y. (39) ’u Bağcılar ’da, Abdulvahap B. (36) ’yi Kocaeli Darıca ’ da yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

‘PSİKOLOJİK OLARAK ZAYIF BİR ANIMDI ’

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, üçkâğıt olayıyla ilgili yaşananları ise şöyle anlattı;

“8 Nisan günü bir vatandaş aradı. Kendisini Bahçelievler Belediye Başkanı olarak tanıttı. Ben de kendisiyle uzun uzun konuştum. Zaten hastanedeki karantinadan yeni çıkmıştım. Psikolojik olarak güçsüz bir anımdı. Hissi bir dönemime geldi. Bahçelievler ’deki yurtlar için erzak ihtiyaçlarının olduğunu, bunun bir kısmını karşıladıklarını lakin bir kısmını da benden istek ettiklerini söyledi. Ben de kendilerine isteklerinin yarısını ödeyebileceğimi söyledim ve parayı gönderdik. Maalesef ki dolandırıldığımı sonra fark ettim ve Allah ’ıma şükürler olsun, dün akşam güvenlik güçlerimiz çok özenli bir alıştırma neticesinde suçluları yakaladı. Bugün de adalet önüne çıktılar ve tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

‘CÜMBÜR CEMAAT DİKKATLİ OLSUN ’

Şunu bildirmek istiyorum; insanları hassas dönemlerinde kandırmanın çok günah olduğunu, özellikle de bu kutsal aylarda insanları çok incittiğini anlatmak istiyorum. Herkes itinalı olsun, her telefona inanmayıp, mutlaka birkaç yere sormadan bunları yapmamasını diliyorum. bu arada güvenlik teşkilatımıza ebedi teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Çok özenli bir alıştırma neticesinde bu insanları yakaladılar.”

‘PARAYI BELEDİYE HESABINA YATIRMADIK ’

Albayrak, dolandırıldığını nasıl anladığıyla ilgili ise şu ifadeleri kullandı; “Biz parayı belediyenin hesabına yatırmadık. O Kadar bir şey istemediler. Kandırıldığımı anladığım nokta da bu oldu. Bir toptancının hesabına yatırmamızı istediler. Parayı gönderdiğim süre fatura adreslerimize fatura keseceklerini ifade ettiler. Ben de parayı yatırdıktan daha sonra muhasebedeki arkadaşlarımıza ‘faturayı aldınız mı ’ dedim.

‘ÇOK GÜCÜME VE AĞIRIMA GİTMİŞTİ. KENDİMİ ÇOK KÖTÜ HİSSETMİŞTİM ’

Onlar da ‘arıyoruz ama telefonu açmıyorlar ’ dedi. Ben de birkaç kere denedikten daha sonra Bahçelievler Belediye Başkanını arayıp, ‘Başkanım, yardımı gönderdik, elinize ulaştı mı? ’ dediğimde, ‘Ne yardımı? ’ diye cevap verdi. ‘Sabah konuşmadık mı? ’ dediğimde de ‘konuşmadık ’ deyince dolandırıldığımızı anladık. Sonrasında ise anında savcılığa başvuru ettik. Allah ’ımıza şükürler olsun yakalandıkları için bu iftar saatlerinde o kadar huzurlu ve mutluyum oysa. Fazla gücüme ve ağırıma gitmişti. Kendimi çok kötü hissetmiştim. Bunların hepsini atlattığım için fazla mutluyum.

‘BASMAM ÇÜRÜK DALLARA ’

Albayrak son olarak, sözlerini şöyle tamamladı; “Biz Lazlarda bir söz vardır; Ben derhal akıllandım, basmam çürük dallara… Ben bundan sonra bu hatayı yapmam. Herkese uğurlu iftarlar diliyorum.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı