Süper Lig

Zekeriya Alp’ten Trabzonspor’a cevap: “İspatlayın!”

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, Trabzonspor Kulübü yöneticisi Ertuğrul Doğan’ın, Gaziantep FK ile oynanan tesadüf sonrasında devlete ait internet sitesinden yayınladığı yazı ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Alp, Trabzonspor’un açıklamasını derin bir üzüntüyle okuduğunu belirttiği açıklamasında, “Kaldı ama, kendilerine operasyon yapıldığını iddia edenler, balçık beygir izi kalsın misali ortaya attıkları bu iddialarını kanıtlamak zorundadır. Aksi takdirde bunun mutlak surette hukuki bir bedeli olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Zekeriya Yüksek Dağ’in TFF resmi internet sitesinden yaptığı açıklaması şu şekilde;

Süper Lig’in 25. Haftasında oynanan Gaziantep FK-Trabzonspor maçında yaşanan bir pozisyondan hareketle, Trabzonspor Kulübünün devlete ait internet sitesinde bir yöneticinin imzasıyla yayınlanan, tenkit sınırlarını fazlasıyla aşan mesnetsiz açıklamaları hayretle ve derin bir endişe ile okudum.

Türk futbol ailesinin her zamankinden daha artı birlik ve beraberliğe gereksinim duyduğu bir dönemde; hiçbir dayanağı olmayan, Türk futbolunun saygınlığını rencide edici, MHK ve hakemlerimizi gaye tahtası haline getiren, vicdanları yaralayan bu sözleri tasvip etmem asla mümkün değildir.

Merkez Hakem Kurulumuz ve Türk hakemliği; hiçbir süre iddia edildiği gibi bir sistemin, ahlaksızlığın ya da haince planların içinde olmamıştır ve olmayacaktır. Kimseye diyet borcumuz da yoktur.

Kaldı fakat, kendilerine işlem yapıldığını bahis edenler, çamur at izi kalsın misali ortaya attıkları bu iddialarını ispatlamak zorundadır. Huysuz takdirde bunun mutlak surette yasal bir bedeli olmalıdır.

Gerek ben, lüzum montaj, gerekse hakemlerimizle ilgili ne tesadüftür ki genel olarak kaybedilen puanlar ardından yapılan, tamamıyla art niyetli ve reel hedefini de bilmediğim, asılsız senaryolara bundan böyle bir son verilmelidir.

Aklın, mantığın, sağduyunun baskın olduğu bir futbol ortamı için bütün paydaşlar sorumluluk duygusuyla hareket etmeli, sağduyu davranmalıdır.

böylece; bu ve sanki açıklamaları yapanlar hakkında, MHK Başkanı olarak ben ve adı geçen isimlerle birlikte her türlü yasal işlemler başlatılacaktır.

Tek amacı hiçbir ayrım ve renk gözetmeksizin en adaletli ve nesnel şekilde futbola hizmet vermek olan bizlerin onurlu ve düşey duruşu hiçbir süre değişmeyecektir.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarım.

TRABZONSPOR’DAN YAPILAN AÇIKLAMA

Trabzonspor Kulübü yöneticisi Ertuğrul Doğan, Süper Lig’in 25. haftasında oynadıkları ve 1-1 sona eren Gaziantep FK maçının gerisinde bordo – mavili kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Doğan’ın açıklamaları şu şekildeydi;

“Karşılaşmada bir kere daha görülmüştür fakat öncelikle müsabakanın hakemi Halis Özkahya edinmek üzere video yardımcı hakemlik görevi üstlenen Özgüç Türkalp ile Merkez Hakem Kurulu ve bu yapı içerisindeki diğer birey, grup ya da zümrelere aidiyet hisseden herkes, Türk futbolundan acilen el çektirilmeli ve yeniden bu ailenin içerisine sokulmamalıdır. Futbolcumuz Abdülkadir Ömür’ün nizami bir biçimde topu kazanması sonrası gol ile sonuçlanan pozisyonun 4 dakika süreyle VAR’da izlenerek iptal edilmesi bir hata değildir. Önündeki monitörü gözleriyle görebilen herkesin “nizami gol” kararı vereceği bu pozisyona “iptal” kararı tahsis etmek hedef da değildir. Bu, bir diyet ödemedir.”

“YIL 2011 DEĞİL, TRABZON DA ESKİ TRABZON DEĞİL”

“Trabzonspor Kulübü olarak mücadelemiz bu sistemle, bu sistemin ahlaksızlık çarkını döndürmeye çalışan odaklarla ve her bir çarkın içinde kendine yer edinmiş aşağılık ve parazit bireylerledir.” ifadesini kullanan Doğan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler MHK göre son üç karşılaşmamıza Abdulkadir Bitigen, Yaşar Kemal Şanslı ve Halis Özkahya’nın neden atandığını bilmekteyiz. MHK ve onların gerisinde duran Süper Lig’deki bir kulüp başkanının sinsice yaptığı bütün planların da farkındayız. O yüzden bir kere daha söylüyoruz ilk olarak MHK ve MHK içerisindeki başka kişi, grup ya da zümrelere aidiyet hisseden cümbür cemaat, Türk futbolundan hemen el çektirilmeli ve defedilmelidir. Kulübümüz, camiamız, futbolcularımız ve teknik heyetimiz var gücüyle üstünlük yarışındayken en kritik anda yapılan bu operasyonun sorumluları bedelini en ağır şekilde ödeyecektir. 2010-2011 sezonunda uyguladıkları senaryoyu baştan edebileceklerini zannedenler unutmamalıdır ancak sene 2011, Trabzonspor da eski Trabzonspor değildir. Son olarak Trabzonspor’un yükselişine ket vurmaya çalışanları da kapalı kapılar ardına saklanıp haince planlar gerçekleştirmek yerine, saklandıkları o inleri terk ederek şerefli bir şekilde er meydanına çıkmaya gösteri ediyoruz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı