Süper Lig

Yusuf Mert Tunç: “İdolüm Cristiano Ronaldo”

Fenerbahçe altyapısından yetişen ve Portekiz’in 2. Lig Varzim takımında forma giyen Yusuf Mert Tunç, beIN SPORTS’a özel açıklamalarda bulundu.

Portekizde’fakat son durumun ve günlerinin nasıl geçtiği sorulan genç futbolcu, koronavirüs salgını nedeniyke kendisinin de evde kaldığını ve ihtiyar nüfusun fazla olmasından dolayı olgu sayısının yüksek olduğunu belirtti.

Antrenmanlarını evde devam ettirdiğini söyleyen Tunç, hem kitap okuduğunu, oyun oynadığını ve tanıdık olmayan dil çalıştığını açıklama etti.
Tunç, takımında antrenman planlarının video-konferans yoluyla paylaşılmadığını, ekip arkadaşlarıyla olan WhatsApp grubuna atıldığını söyledi ve geri dönüş videolarını attıklarını dile getirdi.

“En büyük hayalim Avrupa’da büyük bir kulüpte oynamak”

Hayalleri ve hedefleri sorulan genç futbolcu, sözlerine şöyle devam etti;

hemen yeni bir safha kaydettim. En azından yurt dışı takımına aktarma yapabildim. Burada maçlarımızı koskocoman takımlar izliyor. İzleyen takımları gördüğümüzde daha fazla hırslanıyoruz. Hedefim yüksek, o büyük takımlardan birine aktarma yapmak
istiyorum. Zaten en büyük hayalim Avrupa’da büyük bir kulüpte oynamak.

“İdolüm Cristiano Ronaldo”

“İnsan, önündeki hedefleri gördüğü zaman daha fazla doyumsuzluk yapıyor, yükselmek istiyor” diyen genç futbolcu, “idolün kim?” sorusuna ise şu cevabı verdi;

İdolüm tabii fakat Cristiano Ronaldo. Çünkü onun kazandığı şeyler, her zaman çalışarak yaptığı şeyler.

“Cümbür Cemaat evinde kalsın”

Genç yıldız konuşmasına şu sözlerle devam etti;

Herkes hayalinin peşinden koşmalı. Çünkü başardığın zaman fazla mutlu oluyorsun. Şu zaman içinde cümbür cemaat evinde kalmalı. Virüs şu lahza çok tehlikeli bir şekilde ilerliyor. En büyük tedbir evde kalmak.

“Süper Lig buradan zorlama”

Tunç, Portekiz futbolu ile Türk futbolu arasındaki ayrım sorulduğunda ise şu cevabı verdi;

Sahiden fazla fark değil fakat Süper Lig buradan daha sert ve baskı. Portekiz’de de çok bakımlı futbol oynayabiliyorsunuz. Hakemle fazla didişme edilmiyor, cümbür cemaat futboluna bakıyor.

 

 

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı