Süper Lig

Yusuf Günay’dan koronavirüs, Albayrak ve Terim açıklaması

Koronavirüs tedavisinin ardındaki iyileşerek taburcu olan Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Galatasaray Televizyonu’na telefonla bağlanarak merak edilen soruları yanıtladı.

afiyet ile ilgili data veren Başkan Yardımcısı, “Natürel ancak yalnızca ülkemizde yok bütün dünyada çok ciddi bir salgın hastalığı olarak koronavirüs baş göstermiş durumda. Ülkemize diğer Avrupa ülkelerinden daha geç geldi. Bu sayede bizim ülke için sağlam tedbirler alma imkanı da doğdu. Ben 24 Mart’ta deneme için hastaneye başvurmuştum. Biri hastanenin yaptığı deneme, diğeri Sıhhat Bakanlığı kadar yapılan test. Hastanenin testi olumsuz çıkmıştı, Sağlık Durumu Bakanlığı’nın testi pozitif geldi. O yüzden hastanede çare altına alındım. İlk günlerde sağlık çalışanlarının ve doktorların telaşlı, panik hallerini görmüştüm oysa çıkmaya yaklaştığımız günlerde cümbür cemaat azıcık daha sakindi. Sıhhat Bakanlığı’nın uyguladığı protokol çerçevesinde olumlu sonuçlar alınmaya başlandığı görülmüştü. O yüzden daha ağırbaşlı, daha sistematik durumun oluştuğunu gözlemliyorum.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs’e karşısında insanların panik yapmamalarını belirten Yusuf Günay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tedbiri elden bırakmayacağız ama asla panik yapılmamalı. Bu hastalık üstesinden gelinebilecek bir rahatsızlık. Ülkemizde sıhhat sistemi de gayet yerine oturmuş durumda. Ben kendim bunu yaşayarak istişare ettim. Televizyonlarda açık oturumlarda insanlar paniğe sevk edebilecek bir takım yorumlar var. Fiziki sağlığın yanında ruhsal sağlığın da korunması gerekiyor. Bu anlamda insanlarımıza bilhassa panik yapmamalarını, bu hastalığın üstesinden gelinebileceğini, sosyal mesafeyi korumalarını, evlerinden çıkmamalarını bildirmek istiyorum. Buradan alacağımız çok büyük dersler de var. Gerçekte dünya düzeni olur ya yeniden kurulacak. Tüm ülkelerde rahatsızlık ciddi bir gündem olmuş durumda, tüm dünya evlerine kapanmış durumda. Koronavirüs sonrası nasıl bir dünya olacak, nasıl gelişmeler bizi bekliyor bunlara kafa yormamız gerekli ayrıca ülke olarak keza de kendi camiamız olarak. Evde otururken bunları incelemek ve fikir üretmek gerekir.”

İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak ve Teknik Direktör Fatih Terim’in afiyet durumlarıyla ilgili de veri veren Başkan Yardımcısı, “Abdurrahim Bey ile de hocamızla da her gün görüştük, konuştuk. İkisinin de afiyet gayet iyi. Abdurrahim Bey ile 2 saat önce konuşmuştuk, kendisini mükemmel hissediyor. Kimse ümitsizliğe düşmesin. Bu hastalık üstesinden gelinebilecek hastalık. Muhakkak tedbirlerimi alacağız, ama panik olmayacağız.” biçiminde konuştu.

Taraftarlara futbolla ilgili haberler tahsis etmek için hemen şimdi fazla erken olduğunu belirten  Yusuf Günay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sürecin ne süre sonlanacağının görülmesi gerekiyor. Bu görülmeden evvelden yapılacak yorumlar ve fikirler fazla dinç olmayabilir. Sonuçta biz Galatasaray Spor Kulübü’yüz her türlü olasılığa aleyhinde tedbirlerimiz alıp değerlendiririz. Hastane süreci boyunca sayın Başkanımız hepimizin sağlığıyla çok yakından ilgilendi. Evde karantina halindeyken bile aralıksız telekonferanslarla lüzum personelimiz, lüzum kulübümüzün öteki çalışanları ve tüm takımlarımızla ilgili ne tür çözümler üretilir bunlara kafa yormaya devam ediyoruz. Fazla güzel bir ülkemiz, çok güzel bir halkımız var, camiamız da pek. Aileler, çocuklarıyla şifa dileklerini ileten videolar çekip gönderdiler. Hayatımda en mutlu olduğum olaylardan bir tanesidir bu. Hepsine şükranlarımı arz ediyorum.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı