Futbol

Yılmaz Vural’dan şampiyonluk ve Fenerbahçe açıklaması

TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor teknik direktörü Yılmaz Vural, liglerin ertelenmesi, koronavirüs salgını, Fenerbahçe iddiaları ve üstünlük ile ilgili neler söyledi? İşte detaylar…

Tecrübeli teknik adam Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Bağımsızlık Sancar‘a özel açıklamalarda bulundu. Vural’ın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde:

“Bizim fikrimiz ne olabilir ki?”

“Önemli tedbirler gücenmiş durumda. Fakat natürel tedirginiz hepimiz. Cümbür Cemaat sorumluluk içinde davranmalı. Özellikle yurt içi ve yurt dışı. Daha kuralcı davranmamız gerekiyor. Herkes kendini kontrol etmesi gerekiyor. Toplum içine giriyorlar o yüzden ihtiyatlı olmamız lüzumlu. Türkiyemiz bu konuda sözde önlemleri önceden almış ve bu bizi mutlu ediyor. Tabii futbol camiası olarak bize böyle bir soru sorulduğunda düşünce üretecek ahali değiliz. Bizim işimiz futbol. Herkes arıyor fakat fazla hatalı adresteler. Bizim fikrimiz ne olabilir ki? Bize ne söylerseler onu birebir gerçekleştirmek zorundayız. Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği bu konuda fazla tavırlı değiller. Fikirlerini net olarak ortaya koymaları gerekiyor. Dünde toplanıldı ve bir karar alınıldı. Bakanımız gerekenleri anlattı ve vakit belirtilmedi. Oyuncularımıza ne kadar müsade verelim bilemiyoruz. Bu konuda biz ne yapacağımızı şaşırdık. Emin bir süresi var onun. Bilimsel bir süreleri var. Bu belirsizlikler bizim için bir problem oldu.”

“Kulüplerin fiziksel sıkıntıları olacak”

“Bireysel anlamda bahşedilen programa uymaları gerekiyor. Oyunculara kalmış durumda. Şampiyonluğa oynuyoruz ve büyük hedeflerimiz var. Kulüplerin fiziki sıkıntıları olacak. Oyuncuların ödemeleri var, taraftar yok, kazanç değil, bir şey satamıyoruz. Şu lahza karşılıklı anlama bekliyoruz. Cümbür Cemaat durumu görüyor. Kulüplerin durumunu görüyor. Ödemelerde şu belli başlı dek bezginlik yapamadık. Olacağını da düşünmüyorum. Salı günü başlayacağız antrenmanlara. Oyuncularımız natürel kendi programlarını evde yapacaklar. 4 günün sonunda antrenmanlara başlayacağız. Takımı bir araya getirmek zorundayız. Değişen yeniden öyle bir şey olmuyor. Oyuncularda sonuçta bir yerden bir yere geliyor. Bir şey olacaksa bunu engelleyemezsiniz. Belediyemiz sağ olsun her gün gelip dezenfekte ediyor. Ne varsa her zaman destek veriyorlar. Bizim Akhisarspor kulübü olarak aldığımız önlemler apaçık. Sağlık Bakanı’mıza da teşekkür ediyorum, sağlık durumu personelimize de. Halkımız da küçük de olsa bir jest yaptı alkışlayarak. Defalarca birlikte çok düzen içinde çalışıyorlar. İnşallah pozitif bir hasar olmaz. Küçük-tefek şeyler duyuyoruz tabii. Sayılar yavaş yavaş yükseliyor. Çağrıda Bulunmak ki bulaşma laf konusu. Gerçekten bu işi ciddiye edinmek zorundayız.”

“Acelemiz ne? Ne süre virüs biterse o vakit kaldığımız yerden devam ederiz”

‘Lig bitmeden küme düşen takımları ve şampiyonu belirleyelim’ böyle bir şey olmaz. Oynanmamış bir ligde böyle bir şey olamaz. Bu virüsün etkisi ortadan kalktığında lig tamamlanır. Acelemiz ne? Ne süre virüs biterse o zaman kaldığımız yerden devam ederiz. Böyle bir şeyi gündeme getirmesinker. Ben düştüm sen çıktın öyle bir şey olmaz. Oynanır Haziran’ın ortası ya da sonu biter. Çünkü uluslararası bir yarışma değil zaten. Biz bundan böyle oturup çalışacağız ve ne zaman başlar derseler o süre başlayacağız. Herkes bir us söylüyor. Kayseri diyor ki şöyle olsun böyle olsun. Cümbür Cemaat otursun toplansın fikirlerini söylesin sonuca göre hareket edilsin. 

Erzurumspor’a karşı şampiyon gelseydik 2. sıraya yükseliyorduk”

“Biz Erzurumspor’a karşısında şampiyon gelseydik 2. sıraya yükseliyorduk. Fakat olmadı 45 puanımız var bizim. Ilgi Çekici 6 hafta bizleri bekliyoruz. Kayda Değer olan şu lahza insan sağlığı. Biz bu oyunu insanlar eğlensin diyey yapıyoruz. Maalesef ancak kısmetsiz bir jenerasyonuz. Her şeyi yaşıyoruz. Benim hesaplamam üzere. rakibin ne yapacağını düşünmüyorum. 63 puan bölge üst lige çıkar diye düşünüyorum. Hatay da son zamanlarda takılmaya başladı, Erzurum’un şiddet maçları var, Bursa’nın fikstürü iyi. Bize de dengelenmiş bir fikstür geliyor. Kaybetmeden giden takımların işi daha kolay.”

Fenerbahçe haberleri hakkında…

Fenerbahçe haberleri hakkında...

Fenerbahçe bana teklif yapmış ben teklifi reddetmiş gibi bir şey oldu geçtiğimiz günlerde. Bizim sohbetimizde böyle bir şey olmadı. Öncellikle bu yanklışı düzeltelim.  Fenerbahçe için bu ara iyi oldu. Bu vakit içinde aceleye gelmeden doğru kararı vereceklerdir. 2 hafta vakit içinde bir pro lisansı olan teknik direktör olmazsa suç oluşturan  almaları ortaya çıkıyordu. Derhal oturacaklar ağırbaşlı ağırbaşlı yabancı ya da yerli bakacaklar. Bizim oturup Fenerbahçe’ye akıl verecek gibi bir durumumuz söz konusu yok. 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı