Süper Lig

Yayıncı kuruluştan flaş açıklama! ‘Ödemelerin yetersiz yapılması laf konusu yok ’

Süper Lig’in corona virüsü etkisiyle ertelenmesi kararı sonrası yayıncı kuruluş kulüplere yapılan ödemeyi dondurma kararı almıştı. BeINsports oldukça polemik haline gelen konuyla ilgili tanımlama yaptı.

Süper Lig ve 1. Lig ’in yayıncı kuruluşu beIN Sports, yayınlama hakkı ödemelerinin askıya alma sürecinde yapılmaması ile ilgili bir izah etme yayımladı. Açıklamada “Digiturk, dünya genelinde bazı yayıncılar canlı yayın lisans anlaşmalarını feshetmeye karar verirken bu nesil bir adım atmamış, sadece ödemelerini geçici bir vakit için dondurmuştur. İddia edildiği üzere sözleşme çerçevesinde ödemelerin yetkisiz yapılması söz konusu olmadığı gibi, Digiturk’ün sezon başından beri yaptığı ödemeler oynanmış olan tüm karşılaşmaları kapsamaktadır. Türk futboluna olan bağlılığımız her şekilde devam edecek ve 2019/20 sezonunun nasıl tamamlanacağına ilişkin koşullar netleşir netleşmez, yeni ödeme takvimi de belirlenmiş olacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Yayıncı kuruluştan yapıla açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kulüpler Birliği ’nin bu engebeli dönemde taraftarlara ve Türk futbol ekosisteminin tüm paydaşlarına yönelik dayanışma çağrısını memnuniyetle karşılıyoruz.

Bu bağlamda Digiturk, dünya genelinde bazı yayıncılar canlı yayın lisans anlaşmalarını feshetmeye karar verirken bu nesil bir adım atmamış, sadece ödemelerini geçici bir vakit için dondurmuştur. İddia edildiği üzere sözleşme çerçevesinde ödemelerin yetkisiz yapılması söz konusu olmadığı gibi, Digiturk’ün sezon başından beri yaptığı ödemeler oynanmış olan tüm karşılaşmaları kapsamaktadır. Türk futboluna olan bağlılığımız her şekilde devam edecek ve 2019/20 sezonunun nasıl tamamlanacağına ilişkin şartlar netleşir netleşmez, yeni ödeme takvimi de muhakkak olacaktır.

İLGİLİ HABER Denizlispor Başkanı Ali Çetin`den yayıncı kuruluşa tepki! Denizlispor Başkanı Ali Çetin`den yayıncı kuruluşa tepki!

‘SPOR PAKETİ ÜYELİĞİNİ DONDURMA HAKKI ’

Abonelerimizle olan dayanışmanın bir göstergesi olarak, özellikle Süper Lig karşılaşmalarına ara verilmesi nedeniyle ortaya meydana çıkan operasyonel zorluklara karşın Digiturk; spor ve ziyafet kanallarının yayınlarına devam etmesini sağlamak için büyük mücadele harcamaktadır. Bu süreçte abonelerini öncelikleri arasında birinci sıraya koyarak onlara, spor paketi üyeliğini dondurma hakkı, daha fazla misafir etme içeriğine ve beIN CONNECT’e bedava erişim gibi çok farklı alanlara yönlendirilmiş imkanlar sunmuştur.

Digiturk ’ün naklen yayın lisans sözleşmesine ilişkin unsurları kulüplerle ya da Kulüpler Birliği ile aracısız olarak karşılaşmak gibi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. aynı zamanda, ödemelerin oynanmış olan karşılaşmalara tarafından yapılması da Digiturk ile TFF aralarında görüşülmüş bir konudur.

Medya üzerinden dolaylı irtibat yerine Digiturk, tüm sorularını yanıtlamak üzere Kulüpler Birliği ile defalarca görüşmeye açıktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı