Süper Lig

Volkan Ballı: ‘Başlama tarihi kesinleştiği anda toplu çalışmalara başlayacağız ’

Fenerbahçe Futbol Takımı İdari Menajeri Volkan Ballı, liglerin belirlenen başlama zamanının 12 Haziran gibi gözüktüğünü belirterek, başlangıç tarihinin kesinleşmesinin ardından toplu halde çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Fenerbahçe ’nin Yüksek Divan Kurulu Toplantısı online olarak gerçekleştirilirken, Fenerbahçe Futbol Takımı İdari Menajeri Volkan Ballı da takımla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ligin ikinci yarısına başladıktan daha sonra 19 Mart tarihine gelinen süreçte takımın ligde 7. ve Türkiye Kupası’nda benzeri final ilk maçının birincil ayağını oynadığını bildiren Ballı, “Maalesef bütün dünyanın sorunu olarak çıkan salgın sonunda Türkiye’de de futbolun durmasına sebep oldu. Alınan kararlar doğrultusunda liglere ara verildi. Bunların hemen akabinde başkanımızla toplantılar yaparak almamız gereken tedbirleri masaya yatırmıştık. Tedbirleri en kısa zamanda faaliyete geçirdik” dedi.

Ballı, “Özellikle bu tedbirlerde sporcularımızın sağlıkları ön plandaydı. Futbolculara teşekkür ediyorum, tümü bu kurallara uydular. Evlerinden deha dışarı çıkmadılar. Futbolcularımız online programlarla, antrenörlerimizin kontrolünde çalışmalarını yaptı. Bu durumla, somut durumları korumaya çalıştık. 22 Mart’tan sonraki süreçte 6 hafta futbolcular evde çalıştılar ve daha sonrasında tesislerimizi kesintisiz sterilize ettik” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Max Kruse: `Sağlığın en önemli şey olduğuna inanmak için daha fazlasına mı gerek var` Max Kruse: `Sağlığın en kayda değer şey olduğuna itimat etmek için daha fazlasına mı lüzum var`

“Futbolcularımızı tesislere kişisel olarak çağırıp 2 ’li gruplar halinde antrenmanlar yaptırdık. Sonuçta açıklanan bir tarih var ve netleştiği anda programlar ona kadar uygulanmaya devam edecek” diyen Ballı, “Belirlenen başlama zamanı 12 Haziran gibi gözüküyor. Bu tarihe göre bu planlar programlar yapılmakta. Bu kesinleştiği anda takımımız toplu halde çalışmaya başlayacak. Burada her türlü tedbir alınmakta” şeklinde konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı