Spor Haberleri

Valladolid, Corona virüsü deneme kitlerini geri yolladı!

Enes Ünal’ın da forma giydiği Real Valladolid, La Liga kadar kendilerine sağlanan Corona virüsü deneme kitlerini geri çevirdi. Kulübün açıklamasında “Hiçbir oyuncumuzda semptomlar gözükmüyor ve biz bu kitlerin, kitlerden daha fazla yararlanacak ve kitlerin daha yardımcı olacağı gruplar olduğuna inanıyoruz. Öncelik onların olmalı” ifadeleri yer aldı.

İspanya La Liga kulüplerinden Enes Ünal ’ın da formasını giydiği Real Valladolid, kulübün devlete ait internet sitesinden yapılan açıklamaya göre La Liga ’nın kendilerine gönderdiği Corona virüsü testi kitlerini geri çevirdi.

Tanımlama kulübün basın sözcüsü David Espinar kadar yapılırken metinde “La Liga ’nın bu kitleri bizim için hazırladığı dürüst fakat biz bu testleri medikal ve sosyal kriterleri göz önüne alarak uygulamadık. Hiçbir oyuncumuzda semptomlar gözükmüyor ve biz bu kitlerin, kitlerden daha artı yararlanacak ve kitlerin daha yardımsever olacağı gruplar olduğuna inanıyoruz. Öncelik onların olmalı” ifadeleri yer aldı.

Valladolid ’in açıklamasında ayrıca La Liga ’nın kulüpleri bu testlerin oyunculara ve kulüp çalışanlarına uygulanmasına zorunlu tuttuğu yönünde meydana çıkan haberleri de yalanladı.

Kulüp ‘semptomlar görülmüyor ’ dedi ama…

Kulübün yaptığı açıklamada bulunan “oyuncularımızda semptomlar görülmedi” ifadesine rağmen Blaise Matuidi, Daniele Rugani ve Donovan Mitchell gibi yıldız sporcular belirti göstermemelerine rağmen testlerinin fazla çıktığının altını çizdi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı