Süper Lig

Ünal Karaman: Hiçbir şey olmamış gibi dönmeyi içten bulmuyorum

Corona virüsü tedbirleri dahilinde ligin ertelenmesinin ardından bir ayı aşkın süreden sonradan tesislerde toplanan Çaykur Rizespor’da Teknik Direktör Ünal Karaman, oyuncuların psikolojisinin yıprandığını dile getirerek, “Kafasında soru işaretleri olan bir oyuncu grubuyla takımlar lige merhaba diyecek” dedi.

Tesis dışındaki oyuncuların tesislere sokulmadığı gibi, içerideki oyuncuların da açık havada çıkartılmadığını dile getiren Karaman, “Yaklaşık 40-42 jurnal bir aradan sonra kendi tesislerimizde izole bir şekilde dış dünyaya kendimizi kapatarak çalışmalara başladık. Evde kalan oyuncularımızı katiyen tesislere sokmuyoruz. Tesislerde kalan oyuncularımızı asla dışarı göndermiyoruz. İl dışından gelenler şu an tesislerde karantina aşağıda. Kişisel antrenmanlarımızı yapma gayreti içerisindeyiz.

‘CİĞERLERDE TAHRİBAT İLERİ TAŞINIRSA… ’

Bu süreçten etkilenmedik dersek yalan olur. Maalesef bizim işimizin şöyle bir zorluğu var. Ekip sporları yaptığımız için ve en büyük enerjiyi karşımızdaki takım arkadaşlarımızdan aldığımız için epeyce zorlanacağımız bir işlem haline döndü. Psikolojisi eskimiş, sıfırlanmış ve hala kafasında soru işaretleri olan bir oyuncu grubuyla takımlar lige merhaba diyecek. Bu işlem hepimizi etkiledi. Hangi periyotta gideceğimiz, burada yaşayacağımız sıkıntılar net bir şekilde ortaya koyulmuş değil. Dikkate alacağımız şekilde bu virüs kapmış olan hastalarımız iyileşse zeka ciğerlerinde hala bazı sorunlar kalabileceği yönünde, o zaman kendi içimizde bunu değerlendirirsek ciğerlerde oluşabilecek tahribat ileri taşınırsa, bunda da kalıcı sorunlar ortaya çıkarabilir. Bunlar da profesyonel süreci etkileyebilir” ifadelerini kullandı.

‘HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ SAHAYA ÇEKMEYİ DOĞRU BULMUYORUM ’

Hiçbir şey olmamış gibi oyuncuyu baştan sahaya çekmeyi dürüst bulmadığını bildiren Karaman, “Söyleyeceğimin yanlış anlaşılmasını istemem. Liglerde 40-45 jurnal bir ara dönemi olurdu. Sezon yorgunluğunu atabilmiş yapı ile sezona başlamalarını yerinde görürdük. Bu süreçte en ince ayrıntısına kadar evine kapanan, maske, ölüm, hijyen… Hepsini daha alçak alta koyup tanımadığı düşmanı anlamaya çalışarak yıpranmış bir süreç. Psikolojik yıpranmışlık ve 50 jurnal sürenin ardındaki yapılacak antrenmanlarla beraber hiçbir şey yokmuş gibi oyuncuyu yeniden müsabaka ortamına çekmeyi ben sporcu ve spor adamı kimliğiyle çok doğru bulmuyorum. Bu sezonu nasıl olursa olsun tamamlayacağız diyorlarsa bir sonraki dönem mutlaka birileri bunun sorumluluğunu alacaktır. Etkin ve yetkili kişiler bunun sorumluluğunu alacaksa, spor yöneticileri oynanacak diyorsa, önümüzdeki sezon sporcunun psikolojik tedavisini yapacağız” şeklinde konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı