Süper Lig

Ümit Karan: “Henry Onyekuru ve Muslera sonucu belirler”

ÖZEL MÜLÂKAT: Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi yakından ilgilendiren Galatasaray – Beşiktaş derbisinden önce Galatasaray’ın unutulmaz golcülerinden ve kariyerindeki 100. golü Beşiktaş’a atan Ümit Karan, Sporx.com özel değerlendirmelerde bulundu. Beşiktaş’ın eski golcüsü Ahmet Dursun gibi Ümit Karan da derbiyle ilgili dikkat çeken yorumlarda bulundu.

“KİLİT ADAM HENRY ONYEKURU”

 
Galatasaray’ın Henry Onyekuru ile oynamaya alıştığını ve bu sebeple de Onyekuru’nun derbinin kilit adamı olduğunun altını çizen Ümit Karan, “Onyekuru, Galatasaray’ın hücuma çıkan en seri oyuncusu ve takımın patlayıcı gücünü oluşturuyor. Muhalif savunma arkasına atılan toplarda Onyekuru ile buluşuyor ve Galatasaray bu yönde bir menfaat sağlıyor. Donk zeka bundan böyle topu aldığı süre Onyekuru’yu arıyor ve Galatasaray sistem olarak da Onyekuru’nun varlığına alışık durumda. Onyekuru fazla formda ve Beşiktaş karşı da Galatasaray’ın en büyük kozu olacak” dedi.

“GALATASARAY BU TİP MAÇLARI İYİ BİLİR,
FENERBAHÇE’YE KARŞI DA BUNU GÖSTERDİ”

Galatasaray’ın bu herif atmosferi yüksek maçlarda nasıl oynaması gerektiğini bildiğini açıklayan Karan, “Beşiktaş, Sergen Yalçın ile bir çıkış yakaladık ama Galatasaray fazla iddialı durumda. Beşiktaş için de umut kaybolmadı, Sergen hocayla çok daha ofansif, saldırgan oynuyor ancak Galatasaray fazla formda. Her iki takımın da gösterişli olması çok bayağı fakat Galatasaray bilhassa bu tip maçlarda nasıl oynaması gerektiğini biliyor; Fenerbahçe aleyhinde da bunu en iyi şekilde gösterdi” şeklinde konuştu.

“GALATASARAY TAKILIRSA, TELAFİ EDER”

 
Galatasaray’ın Beşiktaş karşısında muhtemel bir puan kaybı yaşamasıyla işi zora sokabileceğini bildiren Ümit Karan, “Sezonun bitimine daha var ama artık her maç final gibi. Galatasaray’ın fikstürü azıcık daha kuvvet gibi ekip buna alışık durumda. Beşiktaş karşısında bir puan kaybı yaşanırsa; telafisi de olabilir çünkü Trabzonspor, TT Stadı’na gelecek; aynı zamanda Başakşehir ile de bir maç var. Puan kaybı halinde meslek Galatasaray’ın kontrolünden çıkacak ve Galatasaray bundan böyle şampiyonluk yolundaki rakiplerinin puan kaybını bekleyerek; o rakiplerini alt etmek zorunda kalacak. Futbolda her zaman bir kural vardır; kendi işini kendin göreceksin” ifadelerini kullandı.

“FATİH HOCA, BEŞİKTAŞ’I DURDURUR”

 
“Beşiktaş potansiyeli kesin bir takım ve geniş bir kadrosu da yok” diyen Karan, “Beşiktaş’ın belirgin özellikleri var ve Fatih öğretmen da zaten bunlara tedbir alırsa öyle bir bezginlik olmaz. Beşiktaş fazla geniş bir kadro ile oynamıyor, tehlikeli olabilecek oyuncular emin, oyuncuların potansiyelleri muhakkak! Beşiktaş kanatları iyi kullanan bazı, göbeği böylece iyi kullanamıyor ve dolayısıyla Gökhan ve Caner ikilisini de Fatih öğretmen, A Milli Takım’dan fazla yakından tanıyor, zorunlu önlemleri alacaktır” şeklinde konuştu. 

MUSLERA vs KARIUS

 
Fernando Muslera’nın Karius’a oranla çok daha iyi durumda olduğunun altını çizen Karan, “Futboldaki en kayda değer rolleri artık kaleciler kapıyor. Galatasaray’ın kalecisi Muslera fazla formda, bu sezona hemen hemen damga vurmuş durumda. Beşiktaş’ta ise bütün tersi bir şart söz konusu, Karius aralıksız tartışılıyor! Karius ne değin gününde olur bilemem lakin Muslera derbide tekrar belirleyici olacaktır” dedi.

FALCAO vs BURAK

 
Falcao ve Burak Yılmaz kıyası da yapan Karan, “Falcao ve Burak Yılmaz santraforlar, ikisinin de form grafiği şu anda yukarı doğru çıkmaya başladı. Derbide ayrıca Falcao ayrıca de Burak etkili olabilir ancak burada kritik nokta iki futbolcuyu da istediği toplarla buluşturabilmek. Hangisi daha etkili olur sorusunun cevabı gerçekte hangisi daha iyi toplarla buluşura bağlı” sözleri ile röportajımızı tamamladı. 

ÖZEL MÜLÂKAT: Burak NEŞELENDIRICI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı