Basketbol

Ulusal sporcu Selin Şahin ’den Evde kal çağrısı

Geçen sene İtalya ’nın Reggio Calabria takımının kadrosuna kattığı, yurt dışına aktarma olan birincil Türk bayan tekerlekli sandalye basketbol oyuncusu unvanını elde eden milli sporcu Selin Şahin, koronavirüs salgını nedeniyle 25 Mart ’ta başkent Roma ’dan Türk Hava Yolları ile Samsun ’a getirilerek Münevver Ayaşlı Yurdu ’nda karantinaya alındı. Selin Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karantina süresinin yarın dolacağına işaret ederek, yurtta güzel süre geçirdiğini söyledi.

İtalya ’ya büyük hayallerle gittiğini vurgulayan Selin, “Yurt dışına transfer olan ilk bedensel engelli sporcuyum ve İtalya deneyimim çok güzeldi. Avrupa ’da oynamak çok zor, zorunlu keza de öğreticiydi benim için. Ama koronavirüs nedeniyle play-off ’ları oynayamadık, yarıda kaldı. Şayet çözüm bulunursa play-off ’ları oynayabileceğiz. Şayet de seneye kalacak belirlenmiş değil, fakat her şeye karşın İtalya ’da oynamak güzeldi.” ifadelerini kullandı.

Takımdaki bütün sporcuların İtalyan olduğunu ve koronavirüs sonrası tüm sporcuların evlerine döndüğünü aktaran Selin Şahin, “Diğer İtalyan sporcularla beraber kulüpte kalıyorduk. Oysa, cümbür cemaat salgından sonradan evine döndü. Ben bir zaman yalnız kalmak zorunda kaldım. Çok farklı bir ülkedeyim, kendimi fazla güvende hissetmiyordum. Samsun ’a geldikten daha sonra kendimi daha güvende ve huzurlu hissediyorum. Kendi evimizde olmasak bile bizi evinde hissettirmek için çabalayan bir sürü insan var burada.” diye konuştu.

Selin Şahin, karantina sürecinde İngilizce ve İspanyolca öğrenmeye çalıştığını belirterek, şöyle devam etti:

“Karantina süreci Samsun ’da fazla neşelendirici geçti. Sosyal mesafemizi koruyarak diğer karantinadaki arkadaşlarımızla sohbet etme imkanı buluyorduk. Gençlik ve Spor Bakanımız bizlere kitap göndermiş, onları okuduk. diğer taraftan ben dil öğrenme çabasındaydım. Bir taraftan İngilizce dahası İspanyolca öğreniyordum. Çünkü böyle boş zamanı ölçmek çok kayda değer. Bol bol spor yaptım.”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ’na ve yurt görevlilerine kendilerine mükemmel baktıkları için teşekkür eden Selin Şahin, şunları kaydetti:

“Biz burada karantina sürecini son vermek üzereyiz, evlerimize döndüğümüzde karantinaya kendi şehirlerimizde ve evlerimizde devam edeceğiz. Çünkü büyük bir sorunun içindeyiz. Bu süreci her zaman beraber el ele atlatmak zorundayız, evlerimizde kalmalıyız. Çünkü tüm sevdiklerimiz ve kendi sağlığımız için hayat eve sığar, lütfen birlikte evde kalalım.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı