Süper Lig

Uğurcan Çakır’a bir talip daha: Benfica!

2010-2011 sezonundan bu yanlamasına sattığı oyunculardan toplam 953 milyon Euro’yu kasasına koyan Benfica, adeta Avrupa futbolunun fabrikası… Joao Felix’i geçen yaz tam 126 milyon Euro’ya Atletico Madrid’e gönderen Portekiz ekibinin kadrosu, artık dev ekiplerin radarında. Bernardo Silva, Ederson, Jimenez, Lindelöf, Renato Sanches ise Benfica’nın son yıllarda sattığı isimlerden sadece bazıları.

İtalyanlar keseyi açtı

Mevcut ekip değeri 331 milyon Euro olan Benfica’nın yazın satmaya hazırlandığı oyuncuların başında Odysseas Vlachodimos geliyor. Kırmızı-Beyazlılar, 25 yaşındaki Yunan kalecisini yüksek ihtimalle Milan ya da Napoli’ye gönderecek. İki İtalyan ekibi de kesenin ağzını açmış durumda. Benfica’nın, Vlachodimos’un yerine kaleye düşündüğü isimlerden biri ise Uğurcan Çakır. Bu sezon Trabzonspor kalesinde devleşen, öncelikle Liverpool olmak üzere o kadar fazla takım kadar peşine düşüp takip edilen 23 yaşındaki Uğurcan, Benfica’nın da kıskacında.

Sonraki satıştan pay…

Portekiz basınının önde gelen gazetelerinden A Bola’ya göre; Benfica, kalecisini gönderdikten sonra önemli bir öneri ile Bordo-Mavililer’in kapısını çalacak. Haberde, Uğurcan ile yakından ilgilenen öteki takımlar Liverpool, Arsenal, Tottenham ve Leicester olarak gösterildi. Trabzonspor Yönetimi ise Benfica’dan önerge gelmesi durumunda, sonraki satış için önemli bir yüzde isteyecek.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı