Süper Lig

Uğurcan Çakır: “Gitmek isteyenler oldu”

Trabzonspor’un başarılı kalecisi Uğurcan Çakır, koronavirüs salgını nedeniyle günlerini evde geçirirken telefonla katıldığı beIN SPORTS’a açıklamalarda bulundu.

Ev yaşantısının gayet iyi gittiğini belirten Uğurcan Çakır, “Evde hayat tahminimden daha neşelendirici geçiyor. Yemek Yemek yapmayı sevdiğimi fark ettim. Bu zorunlu ara kitap okumak, film izlemek için de fırsat. Evimde eşimle daha fazla vakit geçirebiliyorum” dedi.

bedenen kendilerini hazırlanmış yakalamak adına neler yaptığına değinen genç kaleci, “Teknik heyet bize telefonla antrenman programı gönderiyor. Video ile bize ne yapmamız gerektiğini söylüyorlar. Tesiste de saha içinde parkurlar bulunuyor. İki birey gidip antrenman yapabiliyor. En iyi şekilde kondisyonumuzu kaybetmemek namına çalışmaya gayret ediyoruz” dedi.

‘Gitmek isteyenler oldu’

Takımdaki tanıdık olmayan futbolcuların durumuna da değinen Uğurcan, “Tanıdık Olmayan futbolcularla tesiste bir hitabe yapmıştık. Birçoğu korkuyordu. Ülkesine gitmek isteyenler de oldu. Türkiye’nin en tehlikesiz ülke olduğunu anlatmaya çalıştık. Onlar da bizi anladılar. hemen fazla görüşemiyoruz. Tesislerde görüşebildiğimiz dek görüştük” dedi.

‘Test sonuçlarım olumsuz çıktı’

Son olarak çoğunlukla sürece ilişkin konuşan ulusal oyuncu, “İki haftada yalnızca bir defa dışarı çıktım. Onda da teftiş için tesise gittim. Tedirgin olan futbolcu çoktu ama ben de tedirgindim. Test sonuçlarım olumsuz çıktı. İnşallah böyle devam eder. Zihinsel antrenmanımı kitap okuyarak yapmaya çalışıyorum. Dizilere, filmlere bakıyorum. Bütün dünya bir virüsle mücadele ediyor. Bilim ve önlem mutlaka şampiyon gelecektir. Ben de, ‘Evde Kal Türkiye’ diyorum. Bilime inanalım ve dikkatli olalım” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı