Basketbol

Ufuk Sarıca: Liglerin ne zaman başlayacağına dair bir öngörüm

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka ’nın başantrenörü Ufuk Sarıca yeni herif corona virüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ertelenen ligin ne süre başlayacağına dair bir öngörüsünün olmadığını belirtti.

Sarıca, yaptığı açıklamada, liglerin ertelenmesiyle takım olarak çalışmalara ara verdiklerini, oyuncularda, teknik ve yönetimsel kadroda şu asıl değin hastalık belirtilerini bildiren herhangi bir ismin olmadığını söyledi.

“Evde kal” çağrısına uyduklarını kaydeden Sarıca, “Öncelik burada sağlık, düşüncemiz bu. Umarım olumlu gelişmeler olur.” dedi.

Sarıca, yaşanan sürecin birincil olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Gelişmeleri peşine düşüp takip etmek lazım. Adi hayatta aralıksız seyahat eden, maç oynayan ve antrenman yapan bireyler olarak öteki insanlardan mental olarak sıkıntımız olacak diye düşünüyorum. Oyuncularıma da bunu söyledim. Fiziki antrenmanlar ön plana çıkıyor ama spor adamlarında mental olarak da sıkıntılar çıkabilir. Liglerin ne vakit başlayacağına dair bir öngörüm yok. Maçların ve liglerin durumu oysa dinç bir ortam olursa yük kazanır. Süreci peşine düşüp takip ediyoruz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı