Süper Lig

UEFA’dan FFP müjdesi geldi!

UEFA, koronavirüs salgını sebebiyle liglere ara verilmesi ve kulüplerin ekonomik olarak önemli bir kayıp yaşamasının mümkün olması nedeniyle, Parasal Fair Play konusunda “esneklik” yapmaya karar verdi.

UEFA’nın, 2. Dünya Savaşı’ndan beri en büyük ekonomik sınavdan geçen Avrupa futbolunu ayakta tutabilmek için mali olarak hamleler yapmaya hazırlandığı açıklandı.

“TEFTIŞ DIŞINDA GELİŞMELER VAR”

The Athletic’e konuşan UEFA yetkilisi, “Kulüplerin kontrolü dışında büyüyen bütün idareli gelişmeler veya sıra dışı olaylar, finansal hesaplamalar yapılırken bir bir ele alınacak ve ona tarafından kararlar verilecek” ifadelerini kullandı.

öte yandan UEFA’nın, ödemelerinde gecikmeler olan kulüplere 31 Mart’a kadar verdiği süreyi 30 Nisan’a kadar da uzama kararı aldığı ve önümüzdeki aylar için de ayrıca değerleme yapılacağı belirtildi.

“KULÜPLER SUYUN ÜSTÜNDE KALIR”

Spor hukukçusu John Mehrzad, bu kararın kulüpler için iyi olduğunu ama çalışanları etkileyebileceğini belirtirken, “Kulüpler suyun üzerinde kalacaktır ancak kulüp UEFA’nın yaptırımı ile karşılaşmayacağı için oyuncular ve çalışanlar, önümüzdeki 6 hafta her tarafında gerekli ödemeleri alamayabilirler.” ifadelerini kullandı.

Bir başka futbol hukukçusu Sean Cottrell ise kararı desteklerken, “Son ödeme tarihini uzatmak akla yatkın. Dünyanın çoğu ülkesi krizde. UEFA’nın da koronavirüs salgınını, elde olmayan bir hesaplı etken olarak düşünüp, kulüpler ve oyuncular için zorunlu önlemleri alması içten” dedi.

KULÜPLERİMİZ İZLENMEYE DEVAM EDİYOR

Süper Lig’de 4 büyük olarak adlandırılan Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor‘un, UEFA ile FFP dahilinde yaptıkları anlaşmalar soınucunda gözlemi sürüyor. Sürekli UEFA’ya rapor veren kulüplerimiz, her sezon gelir ve gider konusunda bahşedilen taahhütleri yerine getirmeye çalışıyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı