Süper Lig

UEFA tekrar, tekrar toplanıyor! Gündem corona virüsü!

UEFA, corona virüsü nedeniyle askıya alınan liglerin ve Avrupa kupalarının akıbetini kavga etmek üzere 23 Nisan’da yönetim kurulu ve 55 aza ülkenin federasyonlarının genel sekreterleriyle video konferansta buluşacak.

UEFA, idare kurulunu 23 Nisan tarihinde toplayacak ve corona virüsü sebebiyle askıya alınan sezonun akıbeti tartışalacak. Süregelen belirsizlik ortamı içinde video konferanslarını sürdüren UEFA; kulüpleri, sporcuları, federasyonları ve yayıncı kuruluşları ortak paydada buluşturmak istiyor.

Güvenliği ön plana aldıklarının altını çizen UEFA, sezonun havada kalmasını ya da 2019-2020 sezonunun en ince ayrıntısına kadar iptal edilmesini ise senaryoları arasına katmak istemiyor. Yaz ortasında da olsa sezonun kalanına başlayıp yaz sonuna dürüst sezonu bitirmek isteyen UEFA ’nın optimum planında tekrar yaz sonuna dürüst UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi ’ni de bitirmek var.

Toplantı ile ilgili bir ön izah etme yayınlayan UEFA, gündemin “corona virüsünün futbola etkileri hakkındaki son gelişmeler” olduğunu ifade etti. 55 üye ülkenin genel sekreterlerinin de katılacağı toplantıda yerel ligler ve Avrupa kupalarının da akıbetinin toplantıda görüşeleceği aktarıldı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı