Süper Lig

Türkiye ’de futbol için kader haftası

Futbolda liglere devam edip etmeme konusundaki karar bu hafta verilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve tüm liglerdeki kulüp temsilcilerinin yaptıkları toplantıların peşinde gözler Ankara’ya çevrildi.

Sıhhat Bakanlığı Bilim Kurulu, TFF Afiyet Kurulu’nun hazırladığı ‘Futbola Dönüş Teklif Protokolü’nü inceledikten daha sonra tavsiyelerde bulunacak. Kurulun yarınki toplantısının gerisinde son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek.

KULÜPLER BÖLÜNDÜ

Spor Hekimleri Derneği ve TFF Sağlık Kurulu üyesi Prof. Dr. Mete Düren’in futbol için sağlıklı bir etraf bulunmadığını belirtmesine karşın, çoğu Süper Lig kulübünün 1 aylık yayın geliri sebebiyle oynamak istedikleri biliniyor. TFF 1. Lig kulüpleri ikiye bölünmüşken daha daha aşağı liglerdeki takımlar, protokolde öğüt edilen sağlık tedbirlerini yerine getiremeyecekleri için sahaya çıkmak istemiyor.

ALMANYA VE İTALYA ’DA KRİTİK GÜN ÇARŞAMBA

İNGİLTERE: Hükümetin “Hayat normale dönecek” demesiyle sezon tamamlanacak. 92 maç için ‘8 stat ya da Avustralya’ formülü masada.

İSPANYA: Başbakan Sanchez sezonun tamamlanacağını belirtti. Yabancı futbolcuların dönüşüne müsade çıktı.

ALMANYA: Takımlar nisanda antrenmanlara başladı. Başbakan Merkel son kararını çarşamba günü açıklayacak.

İTALYA: 20 ekip da sezonun tamamlanması istedi. Fakat La Repubblica gazetesi, Başbakan Conte’nin çarşamba günü sezonun bitirildiğini açıklayacağını öne sürdü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı