Süper Lig

Tuncay Şanlı: ‘Tanıdık Olmayan teknik direktör sorunu çözer mi bilmiyorum ’

Fenerbahçe’nin efsane futbolcularından Tuncay Şanlı, katıldığı bir canlı yayında futbolun geleceği ve sarı lacivertlilerin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe ’nin eski futbolcusu Tuncay Şanlı, göreve defalarca hazırlanmış olduğunu belirtti. Önerge almadığını fakat sarı-lacivertli ekip için tekrar tekrar taşın altına elini sokacağını söyleyen Şanlı, Skorer Instagram hesabının canlı yayınında Fenerbahçe ’nn teknik direktör adaylarını da değerlendirdi.

Fenerbahçe ’nin eski yıldızı Tuncay Şanlı ’nın açıklamaları şöyle: “Artı olmaya devam edeceğiz. İmkanlarımız doğrultusunda evde kalmaya çalışıyoruz. Basit işlem değil. Bizler daha zekiyizdir ülke olarak. Unuttuğumuz şeyleri hatırlıyoruz. Sevdiklerimize değer gösteriyoruz. Bundan sonra inşallah daha iyi olacak.

“Bu sezon renkli oldu. Geçen yıla kadar daha rekabet vardı. Anadolu kulüplerinin yerli oyunculara güvenmesi bunu arttırdı. Kalite anlamında yerli oyunculara daha artı değerinde vermemiz onları suyun üstüne çıkardı. Heyecan birazcık da bundan kaynaklı gibi.”

“KENDİ DEĞERLERİMİZİ FAZLA KENARA İTTİK”

“Virüsten önce finansal olarak kulüpler şiddet süreçten geçiyor. Altyapılar diyoruz ama biz kulüpler olarak altyapıyı göze alırsak nereye geleceğimizi gördük. Kendi değerlerimizi çok kenara ittik. Cengiz, Çağlar gibi futbolcular yurt dışına gitti. Keyif veren oyuncularımız var. Kulüp bazında yerli oyunculara ihtiyaç var. Büyük kulüp olarak zaten yerli oyunculara ihtiyacı var. Bunu yaşadım ben.”

“SEYİRCİSİZ OLUNCA…”

“Süreci takip etmek gerekir. Çoğu ülke Hollanda dahil ligi tescil etti. İptal oldu ligler. Seyircisiz oynattık hiçbirimiz keyif almadık. Futbolcular da keyif almadı. Seyircisiz olunca izlemesi fena, oynaması daha kötü. Sakatlık her şey olabilir. Oyuncular psikolojik olarak etkilenecek. Futbolcular antrenmana çıkmaya başladı. Kafasında ‘Acaba ’ sorusu defalarca olacak. Tribünde seyirci olmayacak ne dek adapte olacağı muamma.”

“BAŞAKŞEHİR VE SİVASSPOR ’UN FUTBOLU FARKLI”

“Başakşehir ’in futbolu, Sivasspor ’u  futbolu farklı. İç sahada fena bile oynasan seyircinin gücüyle pozisyona girersiniz. Seyirci olamayınca oyundan düşersiniz ister istemez. Başakşehir seyirci açısından birazcık ayrıcalıklı fakat unutmayın 10 kişinin sesini duymak bile ayrı his veriyor oynayana. Taraftar olmadığı sürece bu oyunun keyfi değil. Futbolcular maçtan önce eve dönüşünü düşünecek. O değişkenlik olacak içinde.”

“YABANCI TEKNİK DİREKTÖR SORUNU ÇEZİR Mİ BİLMİYORUM”

“Fenerbahçe ’nin teknik direktörü tanıdık olmayan oldu diyelim nasıl gelecek? Geldiğinde de sihirli değnek olmayacak elinde. O kulübün kültürünü iyi anlamak manâlı, Volkan ve Emre var şimdi, yerli olarak motive etmesi daha akla yatkın. Tanıdık Olmayan hoca içeriden sorunu çözer mi bilemiyorum.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı