Süper Lig

Tunç Soyer ’in başlattığı dev kampanya büyüyor! İzmir ’in profesyonel kulüpleri de ‘Biz Varız ’ dedi!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ’in çağrısıyla başlatılan ‘Biz Varız’ dayanışma kampanyasına İzmir ’in profesyonel kulüpleri de katıldı. Altay, Altınordu, Göztepe, Karşıyaka ve Menemenspor 1200 erzak paketini ilçelerdeki acemi spor kulüplerine dağıtarak takviye oldu.

SÖZCÜ / İZMİR İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in çağrısıyla başlatılan ‘Biz Varız ’ dayanışma kampanyasına Altay, Altınordu, Göztepe, Karşıyaka ve Menemenspor kulüpleri de yardım verdi.

Hazırlanan bin 200 yiyecek içecek kolisi, yardım olunması gereken sporculara gönderilmek üzere acemi spor kulüplerinin temsilcilerinin oluşturduğu Menemen, Çiğli, Karşıyaka, Bayraklı, Bornova, Kemalpaşa, Konak, Karabağlar, Buca, Güney Bölgesi, Gaziemir ve Yarımada bölgesindeki amatör kulüplere iletildi.

‘BU SÜREÇTE ÖZELLİKLE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ DE YARA ALDILAR ’

Erzak kolilerinin dağıtımının yapıldığı Celal Atik Spor Salonu’nda kulüp başkan ve temsilcileriyle bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, küresel salgında en çok zorlanan alanlardan birinin spor olduğunu dile getirdi. Başkan Soyer, “Bu süreçte özellikle acemi spor kulüpleri de bere aldılar. Onlara desteklerimizi sürdüreceğiz. Kampanyaya destek olan Altay, Altınordu, Göztepe, Karşıyaka ve Menemenspor’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İzmirli dayanışmanın ne demek olduğunu, her alanda herkese gösteriyor” ifadelerini kullandı.

‘İZMİR FARKLI BİR DURUŞ GÖSTERİYOR ’

Acemi kulüplerin, profesyonel kulüplerin sporcu havuzu olduğunu açıklayan Soyer “Amatör kulüpler profesyonel kulüplerin kılcal damarları olmuştur. Yaşadığımız bu engebeli günlerde profesyonel kulüplerimiz, amatörlere sahip çıkmıştır. Hepinizle kibir duydum. Bu işe öncülük yapan arkadaşlara minnettarım. İyi fakat varlar. İçimize su serptiler. Bunlar güzel günlerin işaretleri olacak. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir dayanışma yoktur. İzmir öbür bir duruş gösteriyor” dedi.

‘İZMİR FARKINI GÖSTERDİ ’

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, sembolik gibi gözükse de profesyonellerden amatörlere böyle bir desteğin gelmesinin çok anlamlı olduğunu belirtti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman ise bu dayanışmaya vesile oldukları için çok mutlu olduklarını dile getirdi. Altay Başkanı Özgürlük Ekmekçioğlu, amatörlerle profesyonelleri böyle önemli bir projede birleştirip meşalenin yakıldığını söyledi.

Göztepe Spor Kulübü Başkanvekili Talat Papatya, kayda değer bir işe imza atıldığını ve kulüp olarak daha büyük projelerde de yer almaktan sevinç duyacaklarını dile getirdi.

İLGİLİ HABER Altay`ın genç yıldızı Cenk Özacar`a Süper Lig ve Avrupa kulüplerinin radarında! Altay`ın genç yıldızı Cenk Özacar`a Süper Lig ve Avrupa kulüplerinin radarında!

Altınordu İcra Kurulu Başkanı (CEO) Barışma Orhunbilge, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ekibiyle spor kulüp yöneticilerinin yakaladığı ahenk sayesinde İzmir’in tek ses haline dönüştüğü ve bu organizasyonun maddiyattan fazla, felsefesinin manâlı olduğunu açıklama etti.

Menemenspor Başkanı Tahir Şahin ise sosyalleşme adına fazla manâlı bir organizasyona katılmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, İzmir’in farkını gösterdiğini ve bu dayanışma ruhunun dalga dalga yayılacağına inandığını söyledi. İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kadri Yatkın, futbolun fazla kuvvet günler geçirdiği bu süreçte bu dayanışmayı alkışladıklarını aktardı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı