Süper Lig

Tugay Kerimoğlu ’ndan flaş Ozan Kabak açıklaması! ‘Fener ’e gitmem dememeli ’

Türk futbolunun efsane isimlerinden Tugay Kerimoğlu, Ozan Kabak’ın “Asla Fenerbahçe’de oynamam” sözlerine eleştirilerde bulunurken, sarı-lacivertli takımla ilgili sözleri gündeme oturdu. öte taraftan Hakan Çalhanoğlu’nun Galatasaray’a transferiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Spor yorumcusu Tugay Kerimoğlu, beIN Sports ’ta Hakan Çalhanoğlu, Galatasaray dönemi ve Ozan Kabak ’ın Fenerbahçe açıklamalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İşte Kerimoğlu ’nun açıklamaları…

“Mancini zamanı, hoca: ‘Yurt dışında oynayan Türk oyuncular için 5 ad belirle. ’ demişti. Hakan Çalhanoğlu, listemde ilk sıradaydı. U19 ’da beraber çalışmıştık. Transfer sürecinde, Ünal Aysal ’la toplantıdayken listeyi verdik, Hakan ’ın bonservis bedeli geldi. 2. toplantıda, ‘Çok fiyatı yüksek, alamayız. ’ dendi. Hakan ’ı her pozisyonda oynatma şansınız var. Hücuma dönük orta saha, oyun kurucu, kanatta olma özelliği… En etkin olduğu alan, santrfor arkası. Katkısı çok olur. Belhanda ’yla karşılaştıracak olursak Hakan, Belhanda ’dan 5-6 gömlek daha artı.”

“BAZI ŞEYLERİ SAHİPLENDİK”

“Fenerbahçe ’den öneri geldi, görüştüm. Kimseye ihanet ettiğimizden değil, gerçekte biz bazı şeyleri sahiplendiğimizden susuyoruz. Galatasaray ’da oynadığımda, anlaşamadığımda Fenerbahçe ’de başkan Ali Neşeli ’di. Gittim, görüştüm. Uçuk bir rakam sundu. ‘teşekkür ederim. ’ dedim. Önce kendi kulübümle, her zaman böyle baktım. Ardından olmadı, yurt dışı olayım gerçekleşti ve yurt dışına gittiğimde o dönem başkan Aziz Yıldırım, o da benzer şekilde aradı. Kendisine, hedeflerim olduğunu ve hedeflerim doğrultusunda yurt dışında kalmayı seçim edeceğimi söyledim. Konu böyle kapandı.”

“FENER ’E GİTMEM DEMEMELİ”

” ‘Ben Fener ’e gitmem! ’ değil. Tamamlanmış, bir Galatasaraylılık vardır, buna hürmet duyuyoruz. Bizlerin geldiği yer de benzer ama şunu izah etmeye çalışıyorum. Bugün bir oyuncu, Man. United ’dan Arsenal ’e bu arada oyuncu ‘Ben gidiyor muyum, gitmiyor muyum? ’ diyor, gidiyor. Bunu zarar vermek lüzumlu artık. Yetişmiş olduğunuz bir altyapılar vardır, buraya saygınız sonsuzdur. Teklif de varsa, bundan sonraki yaşantınızda, evliliğiniz, çocuklarınız, aileleriniz olacak. Süren uzun değil zaten.

Bırakın bu açıklamaları yapmayı, kimseye şirin gözükmeyin. Ozan için değil, genel söylüyorum. Bu, sevimli gözükmek.Misal, Feghouli ’ye gelen bir teklifte, Galatasaray düşünmeyecek mi? O, ‘Hayır, ben Galatasaray ’dan gitmiyorum. ’ mu diyecek? Her iki taraf da kendini düşünerek hareket edecek.

Ozan ’ın yaptığı yorumlama, duygusal bir açıklama. Bana kimse anlatmasın. Bu konuda yalan söyleyecek halim yok. Azıcık daha esnek edinmek daha akla yatkın gibi geliyor bana.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı