Futbol

Transferde yeni dönem! FIFA ’dan tanımlama geldi…

Covid-19 salgını sonrası Avrupa’da bütün liglerin askıya alınması nedeniyle yaşanan aktarma belirsizliği konusunda FIFA’dan yorumlama geldi.

Yaz aktarma döneminin başlama ve bitiş tarihi, oyuncuların biten sözleşmelerinin durumu ile ilgili yaşanan değişkenlik için FIFA ’dan yeni bir izah etme geldi. FIFA Denetleme Kurulu Başkanı James Kitching, kulüplerin bıkkınlık yaşamaması adına yaz ve kış transfer dönemlerinin arasına ilave aktarma döneminin açılabileceğini açıkladı.

‘ÜÇÜNCÜ BİR AKTARMA DÖNEMİ GÖREBİLİRİZ ’

Almanya ’da bir televizyon programına davetli olan FIFA Denetim Kurulu Başkanı James Kitching kulüpleri rahatlatan bir açıklamada bulundu. Liglerin ne vakit başlayacağının belirsizliğini koruduğunu söyleyen Kitching, “Üçüncü bir aktarma dönemi görebiliriz. Sözleşmesi planlanandan geç sona erecek futbolcuların da kendilerini bu konuda güvende hissetmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kulüplerin mağdur olmaması için FIFA ’nın bütün alternatifleri değerlendirdiğini gösteren Kitching, gelecek sezonun takvimini oluşturduktan sonra yeni açılacak transfer döneminin de tarihlerinin netleşeceğini belirtti.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı