Spor Haberleri

Trabzonspor’un Josef De Souza harekatı

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Josef de Souza, Trabzonspor’un radarında. Kulübü Al Ahli ile problem yaşayan Brezilyalı futbolcu 15 gün içerisinde maaşının tamamının yatmaması halinde sözleşmesini feshedecek. Trabzonspor’un da Mikel’in boşluğunu Souza ile dolduracağı bahis edildi.

Abone ol

Geçen sezon başında 12 milyon Euro karşılığında Fenerbahçe’den, Al Ahli’ye transfer olan Josef de Souza’nın maaşının tamamını alamaması sebebiyle Arabistan’dan ayrılabileceği öne sürüldü.

Saudi 360’ın haberine göre, Trabzonspor’un transfer listesinde bulunan Brezilyalı futbolcu, 1.5 milyon Euro’luk alacağı nedeniyle yönetimle arasını açtı. Al Ahli ödemenin bir kısmını yapsa da 31 yaşındaki oyuncu ücretinin tamamını istedi.

Daha önce de gündemdeydi

Idare, Sambacı’yı maaşının kalan kısmını ileri bir tarihte ödemek için ikna edemedi. Yıldız oyuncu da 15 gün içerisinde parasının tamamını alamaması durumunda sözleşmesini feshedeceğini yetkililere bildirdi. Bu şart Trabzonspor yönetimini de heyecanlandırdı. Mikel’in boşluğunu Josef ile doldurmayı planlayan Bordo-Mavililer, anlaşma feshi durumunda dosdoğru tecrübeli oyuncuyla temasa geçecek.Hatırlanacağı üzere Souza daha önce Fırtına’nın gündemine gelmiş ama aktarma gerçekleşmemişti.

Türkiye’ye dönmek istiyorum”

Nisan ayında yayıncı kuruluş Beinsports’a mülâkat veren 31 yaşındaki oyuncu, Türkiye’ye dönmek istediğini açıklamıştı. Yıldız orta saha, “Sözleşmem bittiği zaman Türkiye’ye dönmek ve o atmosferi bir kere daha hissetmek istiyorum. Oradaki eksiğimi tamamlamak ve kupa istiyorum. Türk futbolunun tarihinde kupa kazanarak yer etmeyi hedefliyorum” ifadelerini kullanmıştı. 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı