Süper Lig

Trabzonspor’dan fazla sert tanımlama: ‘Alçakça, aşağılık, asalak!

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan, Gaziantep FK ile 1-1 berabere kaldıkları maçın arkasından TFF, MHK ve ad vermeden bir Süper Lig başkanını amaç bölge yorumlama yayınladı.

Gaziantep FK maçının 90+1. dakikasında Anthony Nwakaeme ile 2-1 öne geçen bordo mavili takım, ‘VAR’ kontrolü sonrasında golün iptal edilmesiyle sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı.

Trabzonspor’dan yapılan açıklamada, “Merkez Hakem Kurulu’nun ve onların ardındaki duran Süper Lig’deki bir kulüp başkanının sinsice yaptığı tüm planların da farkındayız” denildi.

Maçın hakemi Halis Özkahya ve MHK aleyhinde fazla sert ifadeler kullanan Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan’ın açıklaması şu şekilde;

“ACİLEN EL ÇEKTİRİLMELİ”

“Türk futbolunun en kayda değer paydaşlarından biri olan MHK’nin futbolu yönetemediğini ve yönetemeyeceğini, bedensel ve ruhsal olarak büyük bir çökme yaşayan hakemlerin de bu şartlarda Türk futbolunda adaleti sağlayamayacağını defaatle kamuoyunun bilgisine sunmuştuk.

Bugün oynadığımız Gaziantep FK karşılaşmasında bir kez daha görülmüştür oysa; ilk olarak müsabakanın hakemi Halis Özkahya edinmek üzere Video Yardımcı Hakemlik görevi üstlenen Özgünç Türkalp ile Merkez Hakem Kurulu ve bu yapı içerisindeki başka kişi, grup ya da zümrelere aidiyet hisseden herkes Türk futbolundan derhal el çektirilmeli ve bir daha bu ailenin içerisine sokulmamalıdır!

Tüm futbol kamuoyunun dikkatine sunuyoruz;

Futbolcumuz Abdülkadir Ömür’ün nizami bir biçimde topu kazanması sonrası gol ile sonuçlanan pozisyonun 4 dakika süreyle VAR’da izlenerek “iptal” edilmesi bir kusur değildir. Önündeki monitörü gözleriyle görebilen herkesin “nizami gol” kararı vereceği bu pozisyona “iptal” kararı atamak hedef da değildir.

07 Mart 2020 Hüseyin Çimşir: Futbolcularla ilgili çözmemiz gereken sıkıntılar var Gaziantep FK deplasmanından beraberlikle ayrılan Trabzonspor`da teknik direktör Hüseyin Çimşir, maç sonrası yaptığı açıklamada futbolcularla ilgili problemleri olduğunu ve bunu çözmek için çalışmalara başlayacaklarını söyledi. İlgili Haberi Oku

“BİR FUTBOLCUNUN YÜZÜNE TÜKÜRMESİNİN ARDINDAN…”

Bu bir perhiz ödemedir!

Türk hakemliğinin yüz karası Halis Özkahya bugün; 2012 yılında yönettiği bir maçta verdiği karar ardından bir futbolcunun yüzüne tükürmesinin arkasından o tükürükleri silerek hakemliğini kurtaran, öğretmen olarak gittiği Batman’dan tayinini Yalova’ya aldırtan Süper Lig’teki bir kulübün başkanına bütün bu sürecin diyetini ödemektedir.

“SÜPER LİG’DEKİ BİR KULÜP BAŞKANININ SİNCİSE…”

Trabzonspor Kulübü olarak mücadelemiz bu sistemle, bu sistemin ahlaksızlık çarkını döndürmeye çalışan odaklarla ve her bir çarkın içinde kendine yer edinmiş aşağılık ve parazit bireylerledir!

Bizler; MHK tarafından son üç karşılaşmamıza Abdulkadir Bitigen, Yaşar Kemal Uğurlu ve Halis Özkahya’nın neden atandığını bilmekteyiz! Merkez Hakem Kurulu’nun ve onların ardındaki duran Süper Lig’deki bir kulüp başkanının sinsice yaptığı tüm planların da farkındayız.

“2010-11 SEZONUNDA UYGULADIKLARI SENARYOYU…”

O yüzden bir kez daha söylüyoruz; ilk olarak MHK ve MHK içerisindeki diğer birey, grup veya zümrelere aidiyet hisseden cümbür cemaat Türk futbolundan derhal el çektirilmeli ve def edilmelidir!

Kulübümüz, camiamız, futbolcularımız ve teknik heyetimiz var gücüyle üstünlük yarışındayken en kritik anda yapılan bu operasyonun sorumluları bedelini en ağır şekilde ödeyecektir.

2010-2011 sezonunda uyguladıkları senaryoyu yeniden edebileceklerini zannedenler unutmamalıdır ancak; sene 2011 değildir ve Trabzonspor da eski Trabzonspor değildir!

Son olarak; Trabzonspor’un yükselişine ket vurmaya çalışanları da kapalı kapılar ardına saklanıp ‘alçakça’ planlar yerine getirmek yerine, saklandıkları o inleri terk ederek onurlu bir şekilde er meydanına çıkmaya ağırlama ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan”

07 Mart 2020 MAÇ SONUCU | Gaziantep FK 1-1 Trabzonspor Üstünlük yarışı veren Trabzonspor, Gaziantep FK deplasmanında 2 puan bıraktı. Bordo-mavililer sahadan 1-1`lik beraberlikle ayrıldı. Trabzonspor`un Nwakaeme ile duraklama dakikalarında bulduğu gol, VAR`dan döndü! Hakem Halis Özkahya VAR ekranından pozisyonu izleyerek, gol öncesinde Abdülkadir Ömür`ün rakibine faul yaptığına karar verdi ve golü iptal etti. İlgili Haberi Oku

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı