Süper Lig

Trabzonspor’dan ÇOK SERT: “En iyi bildikleri şey, satmak”

Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp’in açıklamalarına (O SÖZLER, TIKLAYIN) sert tepki gösterdi.

Sağıroğlu, “Başkan Yardımcımız Ertuğrul Doğan’ın açıklamalarına cevap veren MHK Başkanı Zekeriya Alp’in sergilediği tutumu anlayamadık! Çünkü biz ‘yangın var’ diyoruz o da çıkıp ‘ateşi ben yakmadım’ diye bağırıyor. İşte Türk futbolunu kaosa sürükleyen bu anlayıştır” diyen Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu, “Dün oynadığımız Gaziantep FK karşılaşması sonrası Başkan Yardımcımız Sayın Ertuğrul Doğan’ın yaptığı açıklamaların, MHK Başkanı Zekeriya Yüksek Dağ göre hiç anlaşılamadığını gördük. Zekeriya Alp’in okuduğunu kestirme konusunda tatminkarlık vasıflarını kaybettiği, anlama ve idrak kabiliyetini yitirdiği gözüküyor. Kulübümüzün dile getirdiği konuların hiçbirine yanıt veremeyen Zekeriya Alp’in sergilediği bu söylev futbolumuzun niçin aralıksız geriye gittiğinin açık bir göstergesidir” dedi.

“UĞRUNA BİLDİRİ HAZIRLAYANLARA BİAT EDİYOR”

Trabzonspor Kulübü olarak gayet açık ve net bir biçimde gerçekleri vurguladıklarını belirten Sağıroğlu, “Bizler Halis Özkahya’nın yüzündeki tükürükleri silenlere perhiz ödediğini, geçtiğimiz yıl uğruna ilan hazırlayanlara biat ettiğini açık açık söylüyoruz. Trabzonspor Kulübü bunu söylüyorsa bu bir bahis değil, realitedir! Zekeriya Yüksek Dağ, eğer fakat bizim açıklamalarımız yüzünden saygınlığını kaybediyor, rencide oluyorsa bu kendisinin sorunudur. Sonuçta MHK’yi o yönetiyor!” diye konuştu.

“TRABZON’UN HAKKINI ÇALANLARI NORMAL Mİ KARŞILIYOR?”

Zekeriya Yüksek Dağ’in Trabzonspor camiasının sorularını cevapsız bırakarak konuyu diğer yerlere çekme lüksü olmadığına vurgu yapan yönetici, “Gaziantep müsabakasını idare eden Halis Özkahya’nın, VAR’da monitör başında yer alan Özgünç Türkalp’in gözüne perde mi indi fakat Abdülkadir Ömür’ün nizami bir biçimde sahip olduğu ve golle sonuçlanan pozisyonu için “iptal” kararı verildi! Zekeriya Alp açıklamasında bu konuya hiç değinmiyor. Benzer maçta iki penaltımızın verilmemesi konusuna da hiç girmiyor! Deyim yerinde ise âmâ göze parmak sokuyor. Açıklamasında MHK’nin hiçbir süre ahlaksızlığın ve alçak planların içerisinde yer almayacağını anlatıyor. Peki o vakit sormak lüzumlu! Sayın Yüksek Dağ, dün akşam yaşananları hangi kelimelerle özetliyor! Verilmeyen golümüz ve penaltılarımıza ne diyor? Trabzonspor Kulübü’nün hakkını, alın terini ve emeğini çalanları olağan mi karşılıyor?” ifadelerini kullandı.

“BİR NEBZE OLSUN UTANIRLAR”

Trabzonspor’a yönelik yasal operasyon başlatacaklarını söyleyen Zekeriya Yüksek Dağ’e çağrıda bulunan Sağıroğlu, “Bizce de doğru yapar. En azından muhtemel bir suçlama sürecinde, kendilerinin fazla uzaktan olduğu yargı, hukuk ve adalet gibi kavramların ne amaç ifade ettiğini, bağımsız yargının ne kavrama geldiğini yakından görme şansına sahip olurlar! Olur Ya yargılama sonucunda bu müşteri kurumların nasıl yönetileceğini öğrenirler ve bugüne kadar yapmış oldukları uygulamalardan bir nebze olsun utanırlar” dedi.

“BECERDİKLERİ EN İYİ ŞEY; SATMAKTIR”

Trabzonsporlu yönetici, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim Zekeriya Alp’e tavsiyemiz; yönetemediği, denetleme edemediği ve hükmedemediği şahısların sorumluluğunu üstüne almamasıdır! Çünkü derinliğini bilmediğiniz bu halk günü kazanç sizi de satarlar. Nihayetinde bunların hayatta becerebildikleri yegane iyi şey, satmaktır!”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı