Süper Lig

Trabzonspor’da Eddie Newton’ı yıkan ayrılıklar

Trabzonspor’da Eddi Newton’ın veda üzüntüsü dikkat çekiyor. Sezonun ikinci yarısında İngiltere’den Chelsea’den gelen tezgâhtar antrenör Newton, hem eski çalışma arkadaşları keza de yakından tanıdığı Daniel Sturridge’yle ve Obi Mikel’in ani vedasıyla hayret yaşadı.

Newton’ın bordo-mavili teknik heyete katılmasında Sturridge ve Mikel’in etkisi büyüktü. Sturridge ve Mikel’le Chelsea’de de çalışan İngiliz antrenörün iki yıldızın daha rahat hissetmesi için manâlı olduğu düşünüldü.

Kısa sürede de Hüseyin Çimşir ve ekibine ahenk sağlayan 48 yaşındaki çalıştırıcı, takımla da iyi anlaşmaya başladı. Oysa önce mart ayı başında Sturridgle yolların ayrılması arkasında koronavirüs gündemi içerisinde Mikel’in gitmesi Newton’ı oldukça üzdü. İki seri vedayla minik bir tereddüt yaşayan tecrübeli çalıştırıcıya en büyük takviye teknik direktör Hüseyin Çimşir’den geldi. Genç teknik adam, asistan antrenörü Newton’a tekrar tekrar ihtiyaç duyduklarını, deneyimlerinin kendileri için fazla önemli olduğunu ve üstünlük yolunda beraber ileri gitmek istediklerini aktardı.

Eddie Newton’ın özellikle genç oyuncularla çalışmadaki başarısı da Trabzonspor için önemli bir ayrıntısıyla uğraşma olarak öne çıkarılıyor.

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı