Süper Lig

Trabzonspor yol haritasını belirledi: Koronavirüs planı!

Tüm dünyayı derinden sarsan koronavirüs (Kovid-19) salgını, futbol ekonomisini de yakından etkiledi.

Barcelona, Bayern Münih gibi Avrupa’nın en dinç kulüpleri zeka futbolcu maaşlarında indirime bu vesileyle, Trabzonspor Yönetimi de yol haritasını belirledi. Buna kadar kısa zamanda futbolcularla görüşmeler yapılacak. Öncelikli konu ise fazla daha az ücrete çalışan kulüp personelinin maaşları. Bu konuda ekip kaptanı Jose Sosa devreye girerken, “Gerekirse oyuncular olarak bu ay biz ödeyelim” mesajını yolladı.

Yönetim ise “Biz hallederiz” cevabını verdi. Başkan Ahmet Ağaoğlu ve kurmayları, 2 günde sorunu çözürken, dün bütün personelin takriben 2 milyon liralık maaşının hesaplara yatırıldığı öğrenildi.

Krizden zinde çıkmak

Futbolcularla ilgili de önemli kararlar laf konusu. Göreve geldiğinden beri maaş bütçesini ciddi seviyede düşüren ve akılcı bir politikayla maliyetleri en aza indirgeyip, takımı da şampiyonluk yarışının favorisi haline getiren Başkan, bu sıkıntılı süreçten de kuvvetli çıkmanın hesaplarını yapıyor. Sturridge ve Mikel’in gitmesiyle bütçe anlamında eli rahatlayan idare, oyuncu maaşlarını kazandıkları rakama tarafından yüzde 75 ile 25 aralarında düşürmeyi planlıyor.

Tavan vergi 1.5 milyon

Yerli futbolcuların bu konuda herhangi bir problem yaratmadığı öğrenilirken, yabancı isimlerle de görüşülecek. Gelecek sezon ise 1 milyon ile 1.5 milyon Euro aralığında maaşlar olacak. En Fazla 1-2 istisna yıldız için 2 milyon Euro seviyelerine çıkılacak. Idare, bunu kabul etmeyip “gitmek istiyorum” diyecek oyuncuların, mevcut global krizde bu paraları hiçbir yerde bulamayacakları görüşünde.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı