Süper Lig

Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir oyuncuların formundan memnun

Corona virüsü salgını sebebiyle ertelenen Süper Lig’in bitmiş başlama ihtimaline aleyhinde Trabzonspor, gruplar halinde hazırlıklarına başlarken, 45 gündür evlerinde çalışan oyuncuların durumları teknik direktör Hüseyin Çimşir’i memnun etti.

Corona virüsü salgını nedeniyle Süper Lig ’e bahşedilen arada antrenmanların iptal edilmesinden nedeniyle bireysel çalışmalarını evlerinde sürdüren oyuncular antrenman sahalarına döndü.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri ’ne gruplar halinde gelerek hazırlıklarına başlayan bordo-mavili takımda teknik direktör Hüseyin Çimşir, karantina süresini evlerinde geçiren ve program kapsamında çalışmalar yapan oyuncularının durumlarından hoşnut kaldığı, Süper Lig ’in başlama ihtimalinin ön görüldüğü tarihe dek olan bölümde ise bazı eksiklikleri giderecekleri belirtildi.

Yeni antrenman programına armoni sağlayacaklar

Yaklaşık 1 buçuk aydır futboldan ve sahalardan uzak kalan oyuncular, kişisel olarak çalışsalar da başlayacak olan yeni sürece armoni sağlamaya çalışıyorlar. Corona virüsü tedbirleri zarfında alınan önlemleri uygulayan Trabzonspor ’da Teknik Direktör Hüseyin Çimşir, yeni antrenman programına oyuncularının ahenk sağlaması için çabalıyor. Başlangıç aşamasında gruplar halinde dayanıklılık antrenmanları yapan oyuncular koşuları gerçekleştiriyorlar.

İLGİLİ HABER SON DAKİKA | Ankaragücü`nde bir futbolcuda corona virüsü çıktı SON DAKİKA | Ankaragücü`nde bir futbolcuda corona virüsü çıktı

Ruhsal hazırlık

Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir, fizik ve kondisyon antrenmanlarının yanı sıra mental olarak oyuncularını sürece hazırlamaya çalışacak. Süper Lig ’de lider durumda olan ve şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olan Karadeniz ekibinde beklentilerin yüksek olması nedeniyle genç teknik adam, futbolcuların baştan yarışı sürdürebilecek mücadele anlayışı kazandırmak için yoğun mesai harcayacak. Çimşir, süreçle ilgili zorluk yaşayan oyuncularıyla da yakından ilgilenerek kafalarını rahatlatmaya çalışacak.

Oyuncular rahatladı

Süper Lig ’e ara verilmesiyle beraber evlerinde karantina günlerini geçiren oyuncular tekrar antrenman sahalarına dönmenin moralini yaşıyor. Bordo-mavili futbolcular, antrenmanlarda sosyal mesafeden dolayı birbirlerinden uzak olsalar da yeşil sahada çalışıyor olmanın heyecanını yaşıyor. Trabzonsporlu futbolcuların sürecin nasıl işleyeceği noktasında ise kafalarında soru işaretleri bulunuyor. (İHA)

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı