Süper Lig

Trabzonspor, gruplar halinde sahaya iniyor

Corona virüs salgını sebebiyle ertelenen Süper Lig’in her tarafta başlama ihtimaline aleyhinde Trabzonspor, gruplar halinde hazırlıklarına başlayacak.

Corona virüs salgını sebebiyle Süper Lig ’e verilen arada antrenmanların iptal edilmesinden dolayı kişisel çalışmalarını evlerinde sürdüren oyuncular, 4 Mayıs Pazartesi gününden itibaren Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri ’nde gruplar halinde hazırlıklarına başlayacak. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Sağlık Kurulu tarafından liglerin başlangıç ihtimali üstüne hazırlanan ‘Futbola Dönüş Önerge Protokolü ’ndeki maddelere uyarı edecek olan bordo-mavililer, gün içerisinde futbolcuların antrenman programlarını tamamlayacak.

Her oyuncunun antrenmanlara geliş saatleri kesin

Yaklaşık 45 gündür futboldan ve sahalardan uzak kalan oyuncular, kişisel olarak çalışsalar da başlayacak olan yeni sürece armoni sağlamaya çabalayacaklar. Korona virüs tedbirleri dahilinde alınan önlemleri uygulayan Trabzonspor ’da Teknik Direktör Hüseyin Çimşir, yeni antrenman metotları ve programları hazırlayarak oyuncularını gruplar halinde çalıştıracak. Gün içresinde oyuncularının antrenmanlarını tamamlamayı hedefleyen genç teknik adam her futbolcusunun antrenmanlara geliş saatlerini belirledi. Bordo-mavililerin tedbirler dahilinde ilk planda 4 ’erli ve 5 ’erli gruplar halinde çalışması bekleniyor.

Mental hazırlık

Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir, fizik ve kondisyon antrenmanlarının yanı sıra mental olarak oyuncularını sürece hazırlamaya gayret edecek. Şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olan bordo-mavili takımda beklentilerin yüksek olması sebebiyle genç teknik adam da futbolcuları tekrar yarışı sürdürecek mücadeleci takım haline getirmeyi hedefliyor.

Sosa takım arkadaşlarına söylev yapacak

Çimşir, Süper Lig ’in başlama ihtimaline karşısında bütün hazırlıklarını süreç içerisinde tamamlarken, kişisel antrenmanlarda da oyuncuların durumlarını yakından peşine düşüp takip etti. Antrenmanların başlamasıyla birlikte futbolcularla bir araya gelecek genç teknik adam, bire bir konuşmalar yapacak.

Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir ’in arkasında en büyük devir ise takım kaptanı Sosa ’ya düşüyor. Her maç ve her antrenman ekip arkadaşlarıyla toplanarak herkesin fikrini alıp bir değerleme yaparak yol haritası belirlenmesinde manâlı bir devir üstelenen Arjantinli, bu zorlu süreçte de Çimşir ve yönetimin en büyük yardımcısı olacak.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı