Futbol

Trabzonspor ’dan Obi Mikel açıklaması

Trabzonspor ’dan Obi Mikel açıklaması

Trabzonspor ile müşterek anlaşarak sözleşmesini fesheden Nijeryalı futbolcu John Obi Mikel ’in bordo-mavili ekipten ayrıldıktan sonrada İngiltere ’de yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Trabzonspor ’dan ayrılan Nijeryalı futbolcu Obi Mikel ’in, İngiltere ’de yaptığı açıklamaların gerisinde Trabzonspor Kulübü, konuştuğu medya kuruluşuna bir metin göndererek Obi Mikel gerçeğini anlattı.

Trabzonspor, Obi Mikel ’in iddialarına şu yanıtı verdi:

“Yapmış olduğunuz haberde Mikel ’in kulübümüze ilişkin iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Trabzonspor Kulübü olarak biz kısa süre içinde Covid-19 ’a aleyhinde tüm tedbirlerimizi aldık. Sıhhat Bakanlığı ’nın vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda, kulübümüzün sıhhat kurulu futbolcularımıza bilgilendirme yaptı. Tesisler, sahalar ve stadyumumuz dezenfekte edildi. Tesislere futbolcuların kendi misafirleri dahil almak üzere giriş çıkışlara kısıtlamalar getirildi. Personelimiz de sosyal mesafelendirme anlayışına paralel olarak evden çalışmaya başlatıldı.

Bütün bu tedbirler ve sağduyu çağrılarına karşın Mikel, İngiltere ’ye ailesinin yanına gitmek istediğini beyan ettiğinde ise, kendisine mümkün milletlerarası uçuş kısıtlamalarından nedeniyle geri dönemeyeceği bildirilmiştir.

Türkiye ’de liglerin ertelenmesini bekleyen bütün futbolcular ve biz futbol ailesi mensupları gibi, soğukkanlı ve ihtiyatlı olmasını beklediğimiz futbolcumuz maalesef kendisi gitmeyi tercih etmiştir. Menajeri bu duruma kişisel olarak şahittir. Bu durumda alınan iki taraflı kararla yollarımızı yarmak mecburiyetinde kaldık.”

Trabzonspor’un yıldızı ayrıldı

Obi Mikel geri dönecek mi? TFF…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı