Süper Lig

Trabzonspor antrenmanında yüzler gülüyor

Corona virüs salgını sebebiyle ertelenen Süper Lig’in her yerde başlangıç ihtimaline aleyhinde Trabzonspor hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bordo-mavililerin bugün gerçekleştirdiği çalışmada oyuncuların şen oldukları gözlendi.

Trabzonspor ’un Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri ’nde Teknik Direktör Hüseyin Çimşir yönetiminde yapılan çalışmasına tedavileri süren Yusuf Sarı ve Ahmet Canbaz katılmadı. Bordo-mavililer antrenmanda koşunun gerisinde toparlanma çalışmaları gerçekleştirildi. Antrenmanın son bölümünde ise strateji çalışması yapılırken, oyuncuların neşesi ise gözlerden kaçmadı.

YÜZLER GÜLÜYOR

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeniyle karantina günlerinde antrenmanlarını evlerinde yapmak durumunda kalan oyuncular her yerde yeşil sahalara dönmenin tadını çıkartıyor. Süper Lig lideri Trabzonspor, maçların her tarafta başlangıç ihtimaline karşı antrenmanlara erken başlayan kulüplerin başında geliyor. Teknik Direktör Hüseyin Çimşir, gruplar halinde başladığı antrenmanları, takım halinde sürdürmeye devam ederken oyuncuların yapılan antrenmanlarda oldukça neşeli oldukları gözlendi.

ÇİMŞİR, AYRICA ÖĞRETMEN KEZA ARKADAŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir, futbolda başlayan yeni süreçte oyuncuların en büyük destekçisi. Onlarla sürekli sohbet eden genç teknik adam, oyuncuların en yakın arkadaşı. Tezgâhtar antrenör olduğu dönemde futbolcularla sıkı bir ilişki kuran Çimşir, huzursuz süreçte motivasyonu üst seviyede tutmak için bir mimar gibi çalışmalarını sürdürüyor. idare heyeti ise Çimşir ’e büyük yardım verirken, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri ’nden oyuncuların her türlü imkanı sunuyor. 7-24 saat oyuncu kadrosuyla ilgilenen elamanlar da futbolcuların ihtiyaçlarına karşılık hazır bulunduruluyor.

Korona virüsü nedeniyle oyuncular rahatsızlık yaşasa da antrenmanlardaki neşeleri dikkatlerden kaçmıyor. Trabzonspor ’da yakalanan bu ortamın en önemli unsuru ise sezon başından beri ekip içinde yakalanan kuvvetli bağlar ve oyuncuların bordo-mavili kulüpte kafa olarak bakımlı olmaları gösteriliyor. Futbolcular arasında ağabey-kardeş ve yakın arkadaş ilişkileri bulunuyor. Özellikle benzer ülkeden ve coğrafyadan olan yabancı oyuncular, Trabzon ’da yakaladıkları aile ortamıyla birlikte şehre armoni sağlamalarıyla sıcak bir arkadaşlık ortamı kurdu. Yerli ve yabancı oyuncuların kaynaşması da bugün yakalanan ortamın en kayda değer unsurlarından biri. (İHA)

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı