Süper Lig

Tomas Ujfalusi: “Galatasaray bir başkaydı”

Galatasaray’da ayrıca oyuncu olarak keza de ‘Futbol İdari Koordinatörü’ olarak atama bölge Çekyalı Tomas Ujfalusi, ligimizde daha önce Bursaspor forması giymiş Fiorentina’dan takım arkadaşı Sebastian Frey’in sosyal medya üzerinden sorularını cevapladı.

Galatasaray günlerini anlatan Ujfalusi, “Galatasaray bir başkaydı. Orada iki üstünlük, iki de kupa zaferi yaşadım. Birinde oynamıyordum. O zaman yönetimle ilgili olarak çalışıyordum. Mancini vardı, efsane Taffarel vardı” ifadelerini kullandı.

Sevdiği pozisyonları anlatan Ujfalusi, “Bek oynamayı sevmiştim çünkü ileri gidebiliyordum. Fakat özümde tekrar tekrar bir merkez oyuncusuydum oysa Galatasaray’da orada oynadım. Atletico’da merkezde başlamıştım lakin ara sıra bekte de oynuyordum” dedi.

“BRUCKNER, PRANDELLI VE KESINLIKLE TERİM”

Kariyerinde çalıştığı en iyi teknik direktörleri ifade eden Çek oyuncu, “Beni futbola ve ulusal takıma kazandıran Karel Brückner var. Daha Sonra beni sağ kanatta kullanan Cesare Prandelli var. O olmasaydı bütün kariyerim baştan başa stoper oynardım. Son olarak da kesinlikle Fatih Terim” sözleriyle etkinliği noktaladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı