Basketbol

TOFAŞ Spor Kulübünden corona virüsü açıklaması

Bütün dünyayı etkisi altına bölge corona virüsü (Kovid-19) salgını ile ilgili TOFAŞ Spor Kulübü’nden açıklama geldi.

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ Spor Kulübü, corona virüsü salgınını yakından peşine düşüp takip ettiklerini belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Tofaş Spor Kulübü olarak; insan sağlığının her şeyden değerli olduğunu; oyuncularımızın, teknik ve idari ekibimizin, kulüp çalışanlarımızın ve taraftarlarımızın sağlığının bütün netice ve başarıların önünde olduğunu belirtiriz. Tofaş ailesi olarak ülkemizin bu salgını en az etkiyle atlatmasını temenni ederken, Kovid-19 salgınının önlenmesine karşı Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Durumu Bakanlığı göre yapılan bütün uyarıların özenle takip edilmesini ve uygulanmasının manâlı olduğunu vurgulamak isteriz.

Yaşanan bütün bu gelişmeler doğrultusunda alınan kararları siz taraftarlarımızla ve kamuoyuyla altında paylaşmaktayız;

TOFAŞ Basketbol A Takımımızın yer aldığı 7Days Eurocup ’ta 2019-2020 sezonu, Euroleague yönetimi kararıyla ikinci bir karara değin geçici olarak askıya alınmıştır.

TOFAŞ Basketbol A Takımımızın yer aldığı ING Basketbol Süper Ligi ’nde Nisan ayı ardına kadar tüm maçlar Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) kararıyla seyircisiz oynanacaktır. Koronavirüs salgınından doğan mevcut koşul göz önünde bulundurularak; önümüzdeki günlerde lig fikstürünün tekrar gözden geçirilebileceği ve gerekmesi halinde liglerin tatil edilmesi de dahil almak üzere her türlü ek kararın alınabileceği bildirilirken, devam edecek müsabakalar için TBF tarafından aşağıdaki önlemler alınmıştır;

Karşılaşmaların öncesi ve ardından seremoniler gerçekleştirilecek oysa el sıkışma olmayacak.

Soyunma odalarına oyuncular ve ekip yetkililerinin dışarıya kimsenin girmesine müsaade edilmeyecek.

Hakem masaları ve ekip bankları dezenfekte edilecek ve bu alanlarda sıvı el temizleyiciler bulundurulacak.

Müsabakalarda en düşük sayıda personel görevlendirilecek.

TOFAŞ Basketbol Genç Takımımızın yer aldığı Basketbol Gençler Ligi ’nde 2019-2020 sezonu; altyapılar şampiyonaları ve Yerel Lig müsabakaları TBF tarafından sonra belirlenecek bir tarihe değin ertelenmiştir.

Tüm bu kararlar ışığında Kovid-19 salgını tedbirleri gereği Tofaş Basketbol altyapı müsabakalarımız ve antrenmanlarımız; Yeni Cins Tofaş çalışmalarımız; Türkiye ’nin 13 farklı ilinde bulunan Tofaş Basketbol Okulları ’ndaki (franchise) çalışmalarımız ikinci bir karara kadar geçici olarak askıya alınmıştır.

Faaliyetimizin devam ettiği Mustafa V. Koç Spor Tesisleri ’mizde ve maç salonumuz olan Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu ’nda tüm önlemler ve tedbirler gücenmiş olup, temizleme ve dezenfeksiyon işlemleri rutinin dıştan ayrıntılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Dünya Sıhhat Örgütü kadar pandemi (küresel salgın) ilan edilen Korona Virüs (Kovid-19) salgını aleyhinde bütün taraftarlarımıza, basketbol kenti Bursa ’ya, ülkemize ve dünya insanlığına sağlık durumu diliyor, yaşanan her gelişmeyi an be an paylaşacağımızı belirtiyoruz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı