Süper Lig

TFF’den tanımlama: “Pozisyonlara kadar hareket tarzı içeren kişiler…”

Türkiye Futbol Federasyonu, maçların oynatılmasına karşın kararının eleştirilmesi üzerine resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

İşte TFF’nin açıklaması:

“Süper Lig’in 26. haftasında oynanan müsabakaların ardındaki yapılan açıklama, değerlendirme, açıklama ve köşe yazılarında maçların oynatılması konusunda Türkiye Futbol Federasyonu hedef alınmış ve Süper Lig’de 26. haftadan açtırmak kaydıyla Nisan ardına kadar tüm müsabakaların seyircisiz oynanması yönündeki kararın nasıl alındığı ve yürürlüğe girdiği ile ilgili işlem özellikle görmezden gelinmiştir.

Bilindiği üzere 12 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşısında alınacak tedbirlere ilişkin görüşme yapılmış, toplantıya Bilim Kurulu’nun yanı sıra tüm Bakanlarımız da katılmıştır.

Toplantı sonunda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sayın İbrahim Kalın, koronavirüs tedbirleri dahilinde 16 Mart itibarıyla ilk, orta ve liselerin bir hafta, üniversitelerin de üç hafta süreyle tatil edileceğini ve spor müsabakalarının da Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanmasına karar verildiğini açıklamıştır.

Bu gelişmelerden de net bir şekilde anlaşılacağı üzere spor organizasyonlarının sürdürülmesi yönündeki karar, Bilim Kurulu ve Bakanlıkların üst düzey temsilcilerinin tavsiyesi ile alınmıştır.

Yaşanan işlem cümbür cemaat tarafından bilinirken, bu kararla ilgili olarak en ince ayrıntısına kadar Futbol Federasyonu üstüne odaklanılmış olmasının nedeni tarafımızca anlaşılamamıştır.

Devletimizin; ülkemiz ve bütün insanlarımızın ilk önce sıhhat olmak üzere tüm menfaatlerini gözeten bu kararına saygı duyulması gerekirken, özet olarak mesele Türkiye iken sporun ruhuna uymayan ve pozisyonlara tarafından hareket tarzı içeren kimi açıklamaların da kabul edilmesi olası değildir.

Kamuoyuna saygılarımızla.

Türkiye Futbol Federasyonu”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı