Spor Haberleri

TFF’den kulüplere çağrı!

TFF'den kulüplere çağrı!

Türkiye Futbol Federasyonu, son dönemde kulüplerden gelen hakem ve MHK eleştirilerine bir cevap verdi. Yapılan tartışmaların bir faydası olmadığının belirtildiği açıklamada, kulüplere ise bir çağrıda bulunuldu.

İşte o açıklamanın tamamı:

”Son zamanlarda Merkez Hakem Kurulumuz ve hakemlerimizin kulüplerimiz kadar en manâlı gündem maddesi ve kavga konusu haline getirildiğini üzülerek görmekteyiz.

Türk futbolunun her daim ihtiyacı olan huzurun tersine MHK Başkanımız Sayın Zekeriya Yüksek Dağ, kurulumuz ve hakemlerimizin esas sorun gibi gösterilmesini doğru bulmamaktayız. Kaldı ki bu tartışmaların kimseye de bir faydası olmamakta, Türk hakemliğine de hiçbir şekilde fazla sağlamamaktadır.

Sayın Zekeriya Yüksek Dağ ve ekip arkadaşları Türkiye’de en güç görevlerden birisini üstlenmiş olup Türk hakemliğinin en iyi seviyeye gelmesi için ellerinden gelen tüm çabayı göstermektedir. Kurulumuz, bugüne değin bilhassa genç hakemlerin yetişmesi ilk kez edinmek üzere birçok proje ile görevlerini başarıyla sürdürmekte, hakemlerimizin performanslarının en iyi noktaya gelmesi için büyük bir gayretle çalışmaktadır.

Bugün bütün dünyada VAR sistemi tartışılmakta, hakemlerin kararları tenkit konusu yapılmaktadır. Fakat ülkemizde hakemlerimizin yönetimleri ile ilgili talimatlar eleştiri boyutunu aşmaktadır. Bu konuda daha titiz olunmalı, hakemlerimize saygı duyulmalıdır.

Kulüplerimize çağrımız ivedilikle gündemlerinden MHK’yi çıkartmaları, maksadını aşan açıklamalardan kaçınmaları ve bir lahza önce sahaya dönmeleridir.

Rekabet seviyesinin oldukça yüksek olduğu, her takımının hedefinin bulunduğu sezonun geri kalanında futbolun güzelliklerinin daha fazla konuşulacağına, tüm kulüplerimizin Fair Play, arkadaşlık ve kardeşlik içerisinde yarışacaklarına inancımız tamdır. 

Kamuoyuna saygılarımızla.

Türkiye Futbol Federasyonu”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı