Süper Lig

TFF’den koronavirüs için 7 karar

Türkiye Futbol Federasyonu, Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri ve seyircisiz oynanacak maçlar hakkında bir yorumlama yayımladı.

İşte TFF’nin devlete ait açıklaması;

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen, Koronavirüse (Kovid-19) aleyhinde alınacak tedbirlerin görüşüldüğü görüşme ardından, alınan kararlar gereğince Nisan ayı sonuna kadar futbol müsabakaları seyircisiz olarak oynanacaktır.

Bu kapsamda, 13 Mart ile 30 Nisan tarihleri arasındaki Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’deki bütün müsabakalara seyirci alınmayacaktır.

TFF kadar Koronovirüs salgını sebebiyle müsabakalarda alınan tedbirler ve seyircisiz yarışma uygulamaları detayları şu şekildedir:

1. Müsabaka öncesinde gerçekleşecek seremonide tokalaşma olmayacaktır.

2. Müsabakalarda seremonilerde refakatçi çocuk uygulaması yapılmayacak olup, bu hususta alınan izinler de iptal edilmiştir.

3. Müsabakalarda ısınma ve seremoniden önce TFF kadar izin verilmiş olan pankartların dıştan herhangi bir faaliyet yapılmayacaktır.

4. Koronavirüs ile ilgili takımların, protokolün, basın ve yayın ekiplerinin, çalışma salonları, stadyum yönetimi ve lokal makamların kullanacağı alanlar dezenfekte edilecek, alanlarda bulunanlara el dezenfektanı sağlanacaktır.

5. Protokol tribününe sadece;

a) Konut sahibi ve konuk kulüplerin maksimum 25’er kişi almak kaydıyla Yarışma Organizasyon Toplantısı’nda TFF temsilcisine takdim edecekleri listede yer alan kişiler,

b) Konut sahibi ve konuk takımların müsabaka listesine giremeyen akredite ettirecekleri maksimum 5’er futbolcu

c) TFF yönetici ve görevlileri,

d) Devlet protokolüne dahil kişiler girebilecektir.

6. Müsabakalarda akredite edilmiş basın mensupları ile Akreditasyon Talimatı hükümlerince akredite edilmiş kişiler atama yapabilecektir.

7. Adalet mahrumiyeti, antre yasağı, müsabakadan men cezası alan veya yönetimsel özenli olan kişiler 25 kişilik akreditasyon listesinde yer alamayacaktır.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı